Home WiadomościZ kraju Karmelici: Medal Roku Św. Jana Pawła II dla o. Prowincjała i ks. Proboszcza Wojciecha Gruby

Karmelici: Medal Roku Św. Jana Pawła II dla o. Prowincjała i ks. Proboszcza Wojciecha Gruby

Redakcja

3 maja 2021 roku przypadła 30. rocznica wprowadzenia w urząd proboszcza ks. dra Wojciecha Gruby – proboszcza parafii w Wielkim Garcu, z której pochodził bł. o. Hilary Paweł Januszewski, karmelita i męczennik obozu w Dachau. Na sumę rocznicową przybyli: prowincjał karmelitów o. Bogdan Meger z Krakowa, Wielki Mistrz Konfederacji Orderu Świętego Stanisława Stefan Kukowski z żoną, członkowie Przeoratu Orderu Anna i Łukasz Partyka, radna parafialna i katechetka mgr Jolanta Partyka, dyrektor ZKiW w Rudnie mgr Dariusz Jakubowski oraz wierni Parafianie. Na koniec Mszy koncelebrowanej Wielki Kanclerz wręczył Ojcu Prowincjałowi i Księdzu Proboszczowi Medal Roku Św. Jana Pawła II. Miały też miejsce podziękowania, wręczono kwiaty i złożono życzenia.

Warto zaznaczyć, że tym medalem nagradza się osoby za wieloletnią działalność charytatywną i społeczną, za wspieranie i organizowanie patriotycznych inicjatyw, zgodnie z dewizą Orderu „Praemiando Incitat” (tłum. nagradzając zachęca). Kapitułę Medalu tworzą funkcyjni oficerowie Przeoratu Pomorskiego. Certyfikat Medalu podpisują Wielki Kanclerz – Przeor Pomorski i Wielki Prałat Orderu Świętego Stanisława.

Więcej (zdjęcia) na: www.karmelici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda