Home WiadomościZ kraju Karmelici: Odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci bł. o. Hilarego Januszewskiego

Karmelici: Odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci bł. o. Hilarego Januszewskiego

Redakcja

karmelici.pl3 maja w Gręblinie – miejscu, w którym przez wiele lat mieszkał bł. O. Hilary Januszewski – odsłonięta została tablica pamiątkowa ku jego czci. Na zaproszenie proboszcza ks. dr Wojciecha Gruby, do parafii Wielki Garc, na terenie której położony jest Gręblin, przybyli przedstawiciele polskiej prowincji Karmelitów. 

Uroczystej Mszy Świętej, która odbyła się na ołtarzu polowym w parku w Gręblinie przewodniczył Ojciec Prowincjał. Kazanie podczas tej mszy wygłosił wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym o. Hilarego, o. Tadeusz Popiela, wikariusz prowincji. Przed południem okolicznościowe kazania wygłosił o. Mariusz Płuciennik – asystent prowincjalny.

Uroczystości zgromadziły liczną grupę wiernych, którym bliska jest postać błogosławionego o. Hilarego. Uświetniła je obecność władz lokalnych, rodziny błogosławionego, Przeoratu Orderu św. Stanisława, Biskupa i Męczennika; a także osób, które doznały szczególnych łask za wstawiennictwem o. Hilarego. Pamiątkową tablicę znajdującą się w domu rodzinnym o. Hilarego ufundował Pan Łukasz Partyka.

Prowincja Karmelitów kieruje serdeczne podziękowania na ręce ks. dr Wojciecha Gruby za propagowanie kultu bł. o. Hilarego oraz na ręce wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowania i udział w uroczystościach.

Więcej (zdjęcia) na: www.karmelici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda