Home WiadomościZ kraju Kawiarnia u św. Jadwigi czeka na pielgrzymów i nie tylko

Kawiarnia u św. Jadwigi czeka na pielgrzymów i nie tylko

Redakcja

W trzebnickim klasztorze sióstr boromeuszek 1 sierpnia zaczyna działać kawiarnia! W menu między innymi kawa klasztorna i kawa św. Jadwigi o unikatowej recepturze. Klasztornych przysmaków skosztujemy w niepowtarzalnym otoczeniu.

Kawiarnia będzie czynna od wtorku do niedzieli od 11.00 do 19.00, natomiast w poniedziałki – od 13.00 do 19.00. Wyjątkowo 4 sierpnia otwarta będzie już od 8.00 – z uwagi na wyruszającą z Trzebnicy kolejną grupę tegorocznej 40. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę i innych uczestników porannej Mszy św. w Trzebnicy.

W menu znajdą się kawa klasztorna i kawa św. Jadwigi Śląskiej, dostępne tylko w klasztorze, pyszne ciasta klasztorne, herbaty (również ziołowe), napoje, soki, lody i inne słodkości.

Krystyna Klamińska, prezes Fundacji dla Ratowania Klasztoru św. Jadwigi Śląskiej „By służyć”, przypomina o wielkim dziele rewitalizacji pocysterskiego obiektu, zwieńczonym oficjalnym otwarciem i poświęceniem.

– W ostatnich miesiącach trwały prace przy urządzaniu, prowadzone z wielką dbałością o każdy detal i z poszanowaniem historycznych elementów Sali Jadwiga – wyjaśnia. – Wszystkie meble, z wyjątkiem bufetu i zaplecza, przedmioty dekoracyjne oraz większość naczyń (filiżanki, talerzyki) są oryginalne – klasztorne.

W kawiarni powstało kilka zakątków dla mniejszych i większych grup. – Wszyscy goście są dla nas bardzo ważni i wszystkich serdecznie zapraszamy – dodaje. – Zgodnie z projektem, dla którego uzyskaliśmy dotację, w kawiarni organizowane będą różne spotkania autorskie. Zachęcamy do organizowania w kawiarni również spotkań rodzinnych i okolicznościowych.

Agata Combik
Za: gosc.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda