Home WiadomościZ kraju Klaretyni – Asamblea Prowincjalna

Klaretyni – Asamblea Prowincjalna

Redakcja

Pod przewodnictwem o. Generała Misjonarzy Klaretynów, Mathew Vattamattam CMF, w Krzydlinie Małej 30 klaretynów zebrało się na Asamblei Prowincjalnej.

Dzień 1

Asamblea rozpoczęła się uroczystą Eucharystią, której przewodniczył o. bp Jacek Kiciński CMF. W kazaniu poruszył temat wiary, która czasami wymaga poświęceń. W dzisiejszym świecie nie widzimy triumfu wiary i Chrystusa, ale owszem, odnosi triumf w sercach ludzi wewnętrznie otwartych, np. św. Pawła, o. Klareta, Męczenników z Ugdandy.

Wieczorną konferencję, wprowadzającą w temat Asamblei: “Gdzie dwóch albo trzech…” (Mt 15, 20), poprowadził o. dr Janusz Sok CSsR, Prowincjał Warszawskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (Redemptoryści), omawiając praktyczne aspekty życia zakonnego we wspólnocie.

Zwieńczeniem dnia była wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dzień 2

Podczas sesji dopołudniowych zastanawiano się nad stylem życia wspólnotowego, w kontekście wymagań dzisiejszych czasów oraz najważniejszych dokumentów Zgromadzenia. Konferencje prowadzili o. Generał oraz Wikariusz Prowincjała – o. Marcin Kowalewski CMF. Piękna pogoda oraz kwitnąca zieleń w Krzydlinie Małej zachęcają do spacerów i rozmów na wolnym powietrzu.

Eucharystii przewodniczył o. Prowincjał Piotr Bęza CMF, który w kazaniu podkreślił znaczenie świadectwa dobrej, zgranej wspólnoty zakonnej. Jest ono ważniejsze niż bardziej wyczekiwane niż nawet najpiękniejsze słowa. Dziś potrzebny jest przykład życia, szacunek, życzliwość, zaufanie i wzajemna pomoc – wspólnoty żyjące w takim stylu są atrakcyjne i ewangelizujące przez sam fakt ofiarowanej sobie dobroci.

Za: www.klaretyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda