Home WiadomościZ kraju Klaretyni: II Spotkanie Zarządów Prowincji Polski i Niemiec

Klaretyni: II Spotkanie Zarządów Prowincji Polski i Niemiec

Redakcja

Od poniedziałku, 3 lipca, do środy, 5 lipca bieżącego roku we Wrocławiu odbywało się spotkanie Zarządów Prowincji Niemiec i Polski. Spotkanie to odbyło się w ramach procesu reorganizacji struktur naszego Zgromadzenia w Europie, było drugim zjazdem obu Zarządów i – tak, jak poprzednio – przewodził mu Delegat Ojca Generała, pochodzący z Nigerii o. Henry Omonisaye, jeden z naszych konsultorów generalnych.

Spotkanie było kolejną okazją do przedstawienia naszych spojrzeń na proces reorganizacji, zwłaszcza tę jego część, która bezpośrednio dotyczy naszych prowincji. Stało się ono także sposobnością do uszczegółowienia wizji prezentowanej przez Zarząd Generalny i miało bardziej konkretną i owocną formę, niż pierwsze, które odbyło się na przełomie listopada i grudnia zeszłego roku w Niemczech, przybierając głównie charakter zapoznawczy.

W wyniku spotkania członkowie Zarządów obu Prowincji (tak Polski, jak Niemiec) zaproponowali, że będą kontynuować współpracę, pozostając tak, jak dotychczas, oddzielnymi i niezależnymi organizmami. Sporządzono również dokument w formie krótkiej deklaracji, mówiący o formach współpracy, które jako prowincje chcemy w przyszłości rozwijać. Podkreślono w nim wspólną historię obu Organizmów oraz już podejmowane wspólne inicjatywy (na czele z Polską Parafią we Frankfurcie nad Menem i udziałem polskich klaretynów w dziełach Prowincji Niemieckiej).

Deklaracja zostanie przekazana Ojcu Generałowi przez jego Delegata. Czekamy zatem na jej zatwierdzenie ze strony Rzymu.

Za: www.klaretyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda