Home WiadomościZ kraju Elżbietańska Piesza Pielgrzymka z Żar do Rokitna

Elżbietańska Piesza Pielgrzymka z Żar do Rokitna

Redakcja

Już po raz czternasty z Żar wyruszyła Elżbietańska Piesza Pielgrzymka. Celem jest sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Pielgrzymi co dzień nie pokonują wielu kilometrów, ale rozważają dużo Słowa Bożego.

Elżbietańska Piesza Pielgrzymka wyruszyła 7 lipca z Żar. Pątnicy zamierzają dotrzeć do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej 13 czerwca. Specyfiką tej Bożej wędrówki jest to, że pątnicy pokonują ok. 20 km i sporo czasu poświęcają biblijnej formacji. – Kierując się Słowem Bożym idziemy do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, aby tam zostawić to wszystko, z czym nie potrafimy sobie poradzić w naszej codzienności – wyjaśnia elżbietanka s. Inga Józków.

Tegoroczne hasło to oczywiście słowa „Idźcie i głoście”. – Chcemy iść i głosić naszym życiem, że nie wstydzimy się Chrystusa i do niego przynależymy – podkreśla elżbietanka.

Na tegoroczną wędrówkę wyruszyło 28 osób. Na trasę po raz siódmy wyruszyła Jadwiga Noga z Nowogrodu Bobrzańskiego. – To pielgrzymowanie daje mi wiele radości. Jest cudownie i warto przeżyć taką drogę. Na tej pielgrzymce można odkryć, jak ważne w naszym życiu jest Pismo Święte. Bóg mówi do nas, ale trzeba wyciszyć się, aby to słowo usłyszeć – podkreśla pani Jadwiga.

Pielgrzymkę organizuje Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety. Natomiast przewodnikiem duchowym jest ks. Tomasz Baczyński.

Dla społeczności pielgrzymkowej Biuro Prasowe KEP utworzyło facebookowy fanpage i twitterowy hashtag #PolskaPielgrzymuje. Zamieszczać na nich można pielgrzymkowe filmy, zdjęcia, relacje i intencje.

Najnowsze informacje z pielgrzymiego szlaku dostępne są również w serwisie specjalnym KAI www.pielgrzymki.ekai.pl.

Za: www.zakony-zenskie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda