Home WiadomościZ kraju Klaryski: zakończyła się druga część studium duchowości klariańskiej

Klaryski: zakończyła się druga część studium duchowości klariańskiej

Redakcja

W dniach 26 czerwca – 3 lipca 2019 roku w CDH w Zakroczymiu odbyła się druga część studium duchowości klariańskiej Klara i Jej forma życia. Duchowa lektura Reguły św. Klary z Asyżu. 

Mszę Świętą na rozpoczęcie celebrował wiceprzewodniczący Konferencji Prowincjałów Franciszkańskich w Polsce br. Tomasz Żak OFMCap. Głównym wykładowcą studium był br. Wiesław Block OFMCap z Rzymu. Udział wzięły siostry czterech gałęzi zakonu klarysek w Polsce. Potwierdzeniem ukończenia dwuletniego studium były dyplomy opatrzone podpisami br. Luca Bianchi OFMCap Prezydenta Franciszkańskiego Instytutu Duchowości przy Papieskim Uniwersytecie Antonianum w Rzymie, br. Bernarda Marciniaka OFM Prezesa Konferencji Prowincjałów Franciszkańskich w Polsce i br. Andrzeja Zająca OFMConv Dyrektora Instytutu Studiów Franciszkańskich w Krakowie. Oprócz intensywnego czasu wykładów, warsztatów, spotkań i modlitwy, nie zabrakło również pielgrzymki do Niepokalanowa.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda