Home WiadomościZ kraju Zakończyło się PARADISO

Zakończyło się PARADISO

Redakcja

W sobotę, 29 czerwca, zakończyły się Dni Młodzieży Paradiso, organizowane już po raz trzeci na Świętej Górze w Gostyniu. W spotkaniu wzięło udział kilkaset osób, w tym młodzież z całej Polski oraz spoza jej granic, opiekunowie młodych, siostry zakonne, księża, klerycy i wielu innych.

Dni Młodych Paradiso 2019 jako wakacyjna propozycja dla młodzieży, organizowana przez Kongregację Oratorium św. Filipa Neri w Gostyniu oraz Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej Jordan, przyciągnęły w tym roku licznych młodych, którzy pierwsze dni wakacji chcieli spędzić owocnie, modląc się wspólnie i korzystając z zajęć rozwojowych.

Wydarzenie, jako kontynuacja święta stworzonego w czasie Światowych Dni Młodzieży stało się świętem radości oraz stworzyło przestrzeń rozwoju wspólnoty. Młodzi wysłuchali wielu świadectw oraz konferencji. Rozmawiali o tożsamości oraz odnajdywaniu swojej drogi w życiu. Przez pięć dni uczestnicy Paradiso modlili się wspólnie podczas porannej jutrzni oraz wieczornej Eucharystii, uwielbiali Boga śpiewem i tańcem, spali na polu namiotowym, spożywali wspólnie posiłki, brali udział w koncertach ewangelizacyjnych rapera Tau oraz zespołu Soudarion, zawierali przyjaźnie i budowali wspólnotę „paradisowiczów”. Wielu uczestników wzięło udział w wydarzeniu już po raz trzeci.

Szczególnym punktem programu była Msza Święta z procesją na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Uczestnicy Paradiso przygotowali z tej okazji wyjątkowy żywy ołtarz. Podczas warsztatów florystycznych, plastycznych oraz rękodzielniczych młodzież przygotowywała elementy ołtarza, by w czasie procesji stać się również jego częścią, dając tym samym wyjątkowe świadectwo i deklarację chęci pójścia w życie za Chrystusem. Młodzi chcieli w ten sposób pokazać, że bliskie jest im pragnienie bycia częścią kościoła i że za słowami papieża Franciszka chcą „wstawać z kanapy” i „być Bożym teraz”.

Podczas Paradiso uczestnicy mogli wybierać spośród 22 propozycji zajęć rozwojowych. Wzięli m.in. udział w warsztatach sportowych, kulinarnych, plastycznych, tanecznych, kaligraficznych, gitarowych oraz wielu innych. Podczas zajęć „Księga”, prowadzonych przez siostry zakonne, uczestnikom Paradiso stworzono przestrzeń do dyskusji oraz rozważenia usłyszanego wcześniej podczas konferencji słowa.

Niezwykle ważnym elementem wydarzenia był jak co roku dialog z biskupami i możliwość wysłuchania konferencji biskupów. Paradiso zainaugurowała we wtorek 25 czerwca, Msza Święta z abp. Stanisławem Gądeckim. W kolejnych dniach słowo do młodych skierowali: abp Marek Jędraszewski, abp Zbigniew Stankiewicz, bp Edward Dajczak oraz bp Szymon Stułkowski.

Uczestnicy Paradiso usłyszeli również wyjątkowe świadectwa znanych w sieci blogerów Marcina i Moniki Gomułków, lidera Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic, Marcina Zieliński oraz zespołu HOPE4STREET. Wydarzenie wspierał jak co roku Chór i Orkiestra Jordan, działający przy Duszpasterstwie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej Jordan.

Święta Góra po raz kolejny stała się miejscem wyjątkowego spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem oraz czasem osobistego rozwoju.

Kolejna, czwarta już edycja Paradiso, odbędzie się w dniach 30 czerwca do 4 lipca 2020 roku.

Więcej na temat programu wydarzenia oraz oferowanych aktywności można przeczytać na stronie internetowej: paradiso2019.pl

ks. Michał Kulig COr

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda