Home Rok Życia KonsekrowanegoRok Życia Konsekrowanego w Diecezjach Kodeń – pielgrzymka osób konsekrowanych

Kodeń – pielgrzymka osób konsekrowanych

Redakcja

oblaci.plJuż 5 września do kodeńskiego sanktuarium zawita pielgrzymka osób życia konsekrowanego diecezji siedleckiej. Jest to kolejne wydarzenie w Kodniu, które odbędzie się na początku września. Drugim będzie odpust Narodzenia NMP 8 grudnia.

Hasło pielgrzymki to „Mistrzyni życia oddanego Bogu”. Centralnym punktem będzie Eucharystia o godz. 12:00. Odprawi ją bp Kazimierz Gurda. Oprócz mszy świętej na pielgrzymów czeka wykład o historii sanktuarium w Kodniu oraz konferencje: osobna dla osób konsekrowanych i odrębna dla ich rodzin.

Wydarzenie zakończy – po wspólnym posiłku – Droga Krzyżowa.

Szczegółowy plan dnia:

10:0 – Historia sanktuarium (bazylika)

11:00 – Konferencja dla osób życia konsekrowanego (aula w domu pielgrzyma) oraz Konferencja dla rodzin osób życia konsekrowanego (kościół Świętego Ducha na kalwarii)

12:00 – Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Gurdy (bazylika)

13:15 – Posiłek

14:1 – Droga Krzyżowa (kalwaria)

Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej to renesansowy kościół z I poł. XVII w., wybudowany dzięki fundacji Mikołaja Sapiehy. W świątyni znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Gregoriańskiej. Obecnie to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych w Polsce.

OMI/Kodeń

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda