Home WiadomościZ kraju IX Pallotyńskie Spotkanie Młodych uważamy za otwarte!

IX Pallotyńskie Spotkanie Młodych uważamy za otwarte!

Redakcja

psm.pallotyni.plRozpoczęło się IX Pallotyńskie Spotkanie Młodych! Grupy młodzieży z różnych części Polski: z Sierpca, Ostrołęki, Tucholi, Rudnika nad Sanem, Międzyrzecza, Starogardu Gdańskiego, Otwocka i nie tylko, a nawet spoza naszego państwa (Słowacja) zostały powitane przez organizatorów. Następnie krótko przedstawili poszczególne warsztaty, które odbywały się w dniach poprzedzających sam finał Spotkania Młodych. Następnie rozpoczęła się wspólna zabawa z wodzirejem TRIO Z RIO.

Tematem tegorocznego PSM-u (Pallotyńskie Spotkanie Młodych) jest Miłość? Ale Jak? Na to pytanie krótką, lecz słuszną odpowiedź dał widzom TV DOBRE MEDIA i słuchaczom radia NOWOCHUCKIE.PL ks. Michał Wójciak – jeden z organizatorów. „Po Bożemu, najlepiej po Bożemu” – powiedział radosny dyrektor Pallotyńskiego Ośrodka Powołań z Częstochowy. Miłość, która będąc jedną z cnot teologalnych dla chrześcijan powinna być motywem postępowania! I właśnie o niej mówił do młodych ks. Wojciech Świderski.

Już dziś zgromadzona młodzież wysłucha świadectwa i muzyki: „Wyrwanych z Niewoli”, dwóch nawróconych mężczyzn, którzy dzielą się prawdą o tym że, Bóg jest miłością! Natomiast o godzinie 17:00 rozpocznie się Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Grzegorza Rysia.

Finał PSM-u 2015 trwa do dnia jutrzejszego, a wraz z nim czas zabawy i modlitwy. Pozdrowienia z Wyższego Seminarium Duchownego księży Pallotynów!

Paweł Paciorek/nowohuckie.pl

Więcej na: www.psm.pallotyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda