Home WiadomościZ kraju Kodeń: Święto Matki Bożej Kodeńskiej – Diecezjalny Dzień Chorego

Kodeń: Święto Matki Bożej Kodeńskiej – Diecezjalny Dzień Chorego

Redakcja

Dzień 2 lipca to liturgiczne święto Matki Bożej Kodeńskiej, pierwszy z dużych odpustów w Sanktuarium Maryjnym w Kodniu a także Diecezjalny Dzień Chorego.

Od wieków w tym dniu do Kodnia przybywają chorzy i cierpiący, żeby zawierzyć siebie Matce Bożej Kodeńskiej, liczne świadectwa uzdrowień zapisane w Kodeńskiej Księdze Cudów wiążą się właśnie z tym dniem. Chorzy nie mający znikąd ratunku, zawierzają swoje cierpienie Matce Jedności, stąd też ten dzień został ustanowiony w diecezji siedleckiej Dniem Chorego.

W tym roku na uroczystości odpustowe przybyło kilka tysięcy ludzi z całej diecezji. Podczas Mszy św. sprawowanych w bazylice, słowo Boże głosił o. Leonard Głowacki OMI. Sumie odpustowej przewodniczył Ordynariusz Diecezji Siedleckiej – biskup Kazimierz Gurda. Na początku celebracji powitali go uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, a w imieniu misjonarzy oblatów uczynił to wikariusz prowincjalny – o. Sławomir Dworek OMI.

Jezusowi potrzebni są wszyscy: zdrowi i chorzy. Szczęście nie zależy od stanu zdrowia. Sens jest w tym, by kochać i pokazywać innym sens miłości – zaznaczył w kazaniu biskup Gurda.

Kodeńskie odpusty są od wielu wieków okazją do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W konfesjonałach posługiwali współbracia przybyli na uroczystości z wielu domów w Polsce, a także z: Białorusi, Belgii, Kamerunu, Australii i Kanady.

Po zakończonych uroczystościach ksiądz biskup poświęcił nową, marmurową figurę Niepokalanej, ustawioną przed kodeńskim klasztorem.

pg/J. Kędzia OMI – Rzecznik Sanktuarium Maryjnego w Kodniu

Za: oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda