Home WiadomościZ kraju Kokotek: II Ogólnopolski Zjazd Zakonnych Duszpasterzy Młodzieży i Powołań

Kokotek: II Ogólnopolski Zjazd Zakonnych Duszpasterzy Młodzieży i Powołań

Redakcja

W poniedziałek w Kokotku rozpoczął się II Ogólnopolski Zjazd Zakonnych Duszpasterzy Młodzieży i Powołań. Do Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA  zjechało ponad 80. duszpasterzy, zakonników oraz sióstr zakonnych z różnych zgromadzeń z całej Polski.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą, podczas której o. Paweł Zając OMI, prowincjał oblatów, zachęcał, aby w duszpasterstwie młodzieży dać się ponieść inspiracjom i natchnieniu Ducha Świętego.

Pierwszą konferencję poprowadził ks. Jakub Bartczak. Podzielił się refleksją na temat fascynowania ludzi Jezusem podczas prostych rozmów.

Jednym z tematów poruszanych w Kokotku jest tworzenie przestrzeni ludzkiej, medialnej i formalno-prawnej w duszpasterstwie młodzieży. Uczestnicy wysłuchają szeregu konferencji m.in. Tomasza Samołyka. Świadectwem podzieli się również małżeństwo, rodzice czwórki dzieci. Spotkanie potrwa do środy.

Za: www.oblaci.pl

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda