Komboniańskie Wakacje Misyjne 2015

kombonianie.pl4 lipca w Krakowie na ulicy Skośnej zakończyły się tygodniowe rekolekcje dla młodzieży szkół średnich. W tym roku wypełnione były rozmaitymi atrakcjami, spotkaniami i przeżyciami, a nad całością, jak również nad uczestnikami, czuwał o. Maciek Miąsik.

Trzykrotnie odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej, aby porozmawiać, posłuchać tamtejszych mieszkańców, poświęcić im trochę swojego czasu. Mieszkańcy urzekają swoją chęcią do życia i uśmiechem, a dla tych z nas, którzy odwiedzali DPS po raz pierwszy, było to bardzo poruszające doświadczenie.

Odbyliśmy również dwie piesze wędrówki: wycieczkę po Ojcowskim Parku Narodowym, gdzie zostaliśmy niezwykle gościnnie przyjęci w Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Braci Albertynów, oraz pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Znalazły się również chwile wytchnienia w trakcie świetnej zabawy na przykład podczas Pogodnego Wieczorku. Dzięki wspaniałej atmosferze panującej na rekolekcjach, życzliwości i otwartości uczestników świetnie się razem bawiliśmy.

Bardzo ważną częścią rekolekcji były medytacje nad fragmentami Dziejów Apostolskich. Poznawaliśmy początki działalności misyjnej Apostołów, ich pierwsze podróże, nowe doświadczenia oraz radości i problemy z nimi związane.

Mamy nadzieję, że do każdego z nas trafiło chociaż najmniejsze ziarno Dobra, które w przyszłości wyda obfity plon. I czekamy z utęsknieniem na KoWaMi 2016!

Aleksandra Rorot

Za: www.kombonianie.pl