Home WiadomościZ kraju Komunikat II sesji XV Kapituły Prowincjalnej Redemptorystów w sprawie Radia Maryja i TV Trwam

Komunikat II sesji XV Kapituły Prowincjalnej Redemptorystów w sprawie Radia Maryja i TV Trwam

Redakcja

XV Kapituła Prowincjalna Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela podczas obrad II sesji w Tuchowie, w dniach 6 – 10 lutego 2012, wyraża wdzięczność Bogu i Matce Najświętszej za dar 20 lat istnienia i ewangelizacyjnej działalności Radia Maryja.

Kapituła zapewnia o synowskim oddaniu i dziękuje Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI, który przez swego Sekretarza Stanu, kard. Tarcisio Bertone, nadesłał z okazji 20 rocznicy powstania Radia Maryja na ręce o. Janusza Soka, Prowincjała Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, pasterskie życzenia, w których Radio Maryja i powstałe przy nim inne dzieła znalazły uznanie i otrzymały apostolskie błogosławieństwo.

W związku z decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, arbitralnie odmawiającą przyznania Telewizji Trwam koncesji na nadawanie programu w ramach naziemnej platformy cyfrowej (multiplex), Kapituła stwierdza z bólem, że odmowa ta wpisuje się w szerszy problem, który polega na systematycznym niszczenie pluralizmu mediów w Polsce. W związku z tym wyraża głębokie zaniepokojenie oraz stanowczy sprzeciw wobec praktyk, stosowanych przez organ konstytucyjny Rzeczypospolitej Polskiej. Zaistniałe fakty wskazują na jawną dyskryminację mediów katolickich, a co za tym idzie, na faktyczne wykluczenie ogromnej rzeszy odbiorców, którzy z nich korzystają.

Redemptoryści zgromadzeni na Kapitule dziękują: Radzie Stałej Konferencji Episkopatu Polski za jej zdecydowany głos poparcia dla Telewizji Trwam, duchowieństwu, osobom życia konsekrowanego, parlamentarzystom, władzom samorządowym, instytucjom oraz ponad milionowej rzeszy osób dobrej woli z Ojczyzny i środowisk polonijnych, które wyraziły swoimi podpisami protest skierowany do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w nadziei na rychłe znalezienie właściwego rozwiązania problemu, w ramach procedur obowiązujących w demokratycznym państwie prawa.

o. Andrzej Wodka CSsR, Sekretarz Kapituły
o. Janusz Sok CSsR, Przełożony Prowincji 

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda