Home WiadomościZ kraju Komunikat Kapituły Prowincjalnej Redemptorystów

Komunikat Kapituły Prowincjalnej Redemptorystów

Redakcja

XV Kapituła Prowincjalna Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, zgromadzona na swej trzeciej sesji w dniach 4-7 lutego 2013 roku, poruszyła zagadnienia związane z działalnością Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Członkowie Kapituły z nadzieją odnieśli się do starań o przyznanie miejsca na cyfrowym multipleksie dla TV Trwam, licząc na pełną transparencję przy podejmowaniu decyzji w tej sprawie. Są przekonani, że obecność TV Trwam na multipleksie stworzy jeszcze większą możliwość głoszenia Ewangelii oraz służenia Kościołowi w Jego apostolskiej misji.

Kapituła z wdzięcznością przyjęła poparcie i życzliwość Pasterzy Kościoła w Polsce, wszystkich Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów i Zgromadzeń Zakonnych oraz wielkiej rzeszy ludzi, dla których ważna jest wolność i niezależność mediów.

Dzieło Radia Maryja i Telewizji Trwam Kapituła poleca modlitwom wszystkich, którzy pragną, aby Dobra Nowina mogła docierać do każdego człowieka.

      o. Andrzej Wodka CSsR                                                   o. Janusz Sok CSsR

          Sekretarz Kapituły                                                          Przełożony Prowincji


7 lutego 2013

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda