Koncert charytatywny „Troszeczkę serca”

W sobotę 21 września w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się  koncert charytatywny „Troszeczkę serca” połączony z aukcją kilkunastu wyjątkowo cennych przedmiotów. Fundusze pozyskane w ten sposób zostaną przeznaczone na remont Bursy im. Sł. B. Matki Klary Szczęsnej, jaką siostry sercanki od lat 90. prowadzą w Krakowie.

Patronat nad koncertem objął ks. kard. Stanisław Dziwisz.

W piśmie skierowanym do sióstr metropolita krakowski napisał:  „Widzę potrzebę takiej bursy dla młodzieży żeńskiej w Krakowie, mieście uniwersytetów i innych uczelni, dlatego chętnie popieram tę inicjatywę Zgromadzenia i z serca błogosławię”.  Ks. kard. Dziwisz przeznaczył na aukcję pamiątkę po bł. Janie Pawle II – małą figurkę anioła, która towarzyszyła Papieżowi Polakowi w spotkaniach z wiernymi przybywającymi pod „Okno Papieskie” oraz szklaną paterę zdobioną srebrem i bryłami bursztynu.

Na scenie Krakowskiej Filharmonii wystąpi Eleni, oraz Piotr Kita w repertuarze Andrzeja Zauchy oraz satyryk Krzysztof Piasecki. Całość  – koncert i aukcję poprowadzi Łukasz Lech.

Koncert odbędzie się w ramach prowadzonej od września 2011 r. akcji „123456serc.pl„. Wydarzenie to ma być nie tylko okazją do zdobycia potrzebnych funduszy, ale także wyrazem wdzięczności względem tych, którzy tak wiernie towarzyszą siostrom sercankom w zmaganiach o bursę.

Zainteresowane osoby mogą już nabywać cegiełki w kasie Krakowskiej Filharmonii (ul. Zwierzyniecka 1), w punkcie Info (ul. Św. Jana 2) lub wpłacając na konto 42 1240 4650 1111 0010 5151 2195 po uprzednim powiadomieniu drogą mailową [email protected] albo telefoniczną 695-303-794, 782-164-427.

Jak wyjaśnia s. Maria Kasprzak, serce akcji stanowi Klub Szczodrych Serc, czyli osoby, które wsparły finansowo akcję (jednorazowo lub nieustannie), wykupując serce (lub serca). Ich nazwiska widnieją na liście darczyńców zamieszczonej na stronie www.123456serc.pl. – Osób należących do tego klubu jest już tysiąc. Pomagają nam także osoby, które bezpośrednio spotykamy w naszej codzienności, a których bardzo często nie znamy ani z imienia, ani z nazwiska.

Dzięki pomocy tych wszystkich Szczodrych Serc udało nam się zadaszyć część budynku, chroniąc pokoje przed deszczem, a teraz możemy remontować bursę na poziomie piwnic: remont kotłowni, wymiana instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, remont na tym poziomie szybu windowego. Z jednej z piwnic chcemy zrobić kuchnię, w której mogłyby się odbywać warsztaty kulinarne dla naszych dziewcząt. Chcemy także stworzyć specjalne pomieszczenie dla studentek uczelni muzycznych, w którym mogłyby spokojnie rozwijać swoje umiejętności -wyjaśnia sercanka

Od początku trwania akcji 123456serc.pl aż do dziś z wpłat członków Klubu Szczodrych Serc siostry uzyskały ponad 250 tys. zł, a potrzeba im, według początkowych obliczeń, co najmniej 4,5 mln zł na przeprowadzenie koniecznych prac.

mp

Za: Małgorzata Pabis.