Home WiadomościZ kraju Korbielów: dominikanie otworzyli sieneńską kawiarnię

Korbielów: dominikanie otworzyli sieneńską kawiarnię

Redakcja

Przecięcie wstęgi, krojenie tortu, aromatyczna kawa, ciasto oraz grill dla gości – tak wyglądało otwarcie niekomercyjnej kawiarni społecznej „Cafe Siena” przy dominikańskiej parafii w Korbielowie, niedaleko polsko-słowackiej granicy w Beskidzie Żywieckim. Zakonnikom udało się zakupić budynek, który po gruntowanym remoncie postanowili przeznaczyć na potrzeby mieszkańców.

W niedzielę 4 października nastąpiło uroczyste otwarcie kawiarni społecznej „Cafe Siena”. Liczba gości, którzy tego dnia wstąpili tego dnia na kawę, przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Czas umilał występ korbielowskiej kapeli oraz zespołu „Skład Niearchaiczny”.

W kawiarni nie tylko będzie można napić się darmowej kawy czy spotkać ze znajomymi, ale także wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych, artystycznych i naukowych, proponowanych przez Fundację Dobry Widok. Dodatkowo, zgodnie z dewizą „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, wygospodarowane zostanie także miejsce na centrum sportu – siłownię i salę fitness z pełnym wyposażeniem i zapleczem.

„Nasza niekomercyjna kawiarnia będzie czynna każdego dnia. Od poniedziałku do piątku od 16.00 do 21.00, w sobotę od 16.00 do 22.00, a w niedzielę od 9.00 do 21.00” – poinformował o. Krzysztof Ruszel OP, proboszcz parafii w Korbielowie i inicjator przedsięwzięcia.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda