Home WiadomościZ kraju Koronawirus w kolejnych wspólnotach

Koronawirus w kolejnych wspólnotach

Redakcja

U Chrystusowców:

Pomimo wdrożonych procedur zalecanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wewnętrznych regulacji zakonnych dotyczących zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19, informujemy, że pięciu naszych alumnów uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Cała wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej wraz z formatorami oraz mieszkańcy Domu Generalnego na polecenie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu przebywają obecnie na kwarantannie. Klasztor został zamknięty. Wszyscy zakażeni klerycy wykazują lekkie objawy i znajdują się pod opieką lekarską. Czekamy jeszcze na kolejne wyniki testów.

Niech Maryja – Uzdrowienie chorych ma w swej opiece wszystkich dotkniętych tą chorobą, a szczególnie tych, którzy przeżywają ją w samotności. Wszystkich zaangażowanych w pomoc medyczną i opiekę polecamy naszym modlitwom.

ks. dr Marek Grygiel SChr
rzecznik prasowy

Za: www.chrystusowcy.pl


U Oblatów MN:

W związku z wykryciem zarażenia wirusem SARS-CoV-2, które potwierdzono u jednego z duszpasterzy parafialnych, decyzją sanepidu wspólnota zakonna w Lublińcu objęta została kwarantanną do 18 października. W klasztorze znajduje się infirmeria dla chorych – przebywają na niej starsi i schorowani oblaci. Na piętrze wprowadzono dodatkowe obostrzenia, związane z bezpieczeństwem sanitarnym.

Pierwsze objawy grypopodobne u zakażanego zakonnika pojawiły się w środę. W związku z wysokim ryzykiem potencjalnej możliwości roznoszenia koronawirusa, ze względu na podejmowane posługi przez miejscową wspólnotę, a jednocześnie obecność współbraci z obniżoną odpornością, chorego skierowano na prywatne testy w kierunku stwierdzenia choroby COVID-19. Po dodatnim wyniku, wspólnota zakonna poddała się samoizolacji (w tym zawieszenie posługi w parafii dla kapłanów ze wspólnoty, odwołanie prac i zobowiązań misjonarskich), czekając na decyzje służb sanitarnych. W sobotę stacja epidemiologiczna w Lublińcu wyznaczyła kwarantannę do niedzieli 18 października.

Oprócz zarażonego duszpasterza, zakażeniu uległo dwóch pracowników klasztoru. Stan wszystkich chorych jest stabilny i nie wymaga hospitalizacji.

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda