Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: o. Juliusz Wadowski OFM

Pożegnania: o. Juliusz Wadowski OFM

Redakcja

W sobotę 10 października 2020 r. w godzinach porannych, w klasztorze w Kętach, odszedł do Pana nasz Współbrat – o. Juliusz Walenty Wadowski OFM. Przeżył 87 lat, w Zakonie 68 lat, jako kapłan 62 lata.

O. Juliusz Walenty Wadowski OFM urodził się 07 grudnia 1933 r. w Trybszu (powiat Nowy Targ, Archidiecezja Krakowska). Do Zakonu wstąpił 24 września 1952 r. w Pilicy, pierwszą profesję czasową złożył 25 września 1953 r. w Pilicy, zaś profesję uroczystą 04 października 1957 r. w Krakowie. W latach 1953–1959 studiował filozofię i teologię w Wyższym Seminarium Duchownym Ojców Dominikanów w Krakowie, święcenia kapłańskie przyjął 26 czerwca 1958 r. w Krakowie z rąk ks. biskupa Herberta Bednorza, biskupa pomocniczego Archidiecezji Katowickiej. Pełnił posługę duszpasterską jako spowiednik, kaznodzieja i katecheta oraz gwardian i wikariusz domu, bibliotekarz, wicemagister Nowicjatu i ojciec duchowny Postulatu w klasztorach: we Włocławku, Wieliczce, Przemyślu, Chełmie, Brzezinach, Pińczowie, Jarosławiu, Gdańsku, Koninie, Pilicy, Kazimierzu Dolnym, Kętach, Dursztynie i Zakliczynie. Od lipca 2011 r. należał do Wspólnoty w Kętach.

Termin ceremonii pogrzebowych jest w trakcie ustalania.

Polecajmy Panu Bogu w naszych modlitwach śp. o. Juliusza Wadowskiego OFM.

R. I. P.

Za: www.ofm.krakow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda