Home WiadomościZ kraju Koronawirus w opactwie tynieckim

Koronawirus w opactwie tynieckim

Redakcja

Na COVID-19 zachorował jeden z benedyktynów.

Benedyktyni tynieccy zostali objęci kwarantanną do 26 września.

„Chory brat wyjechał z klasztoru dwa dni temu nie wiedząc, że jest chory. Nie ma objawów. Przebywa w izolacji” – poinformował na FB Duszpasterstwa Młodzieży KARP br. Jakub Biel OSB. Dodał, że wszyscy mnisi czują się dobrze.

„Ministranci i schola mogą pełnić swoje funkcje, jeśli tylko chcą, ale nie ma takiego obowiązku (do salki można wejść przez zakrystię)” – napisał br. Biel.

W komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej benedyktyni informują, że kwarantanna obejmuje teren klauzury mniszej. Od poniedziałku do piątku będzie nią objęty również kościół opactwa, gdzie mnisi będą kontynuować odprawianie liturgii godzin i sprawowanie Mszy św. wyłącznie w gronie wspólnoty.

„W związku z tym kościół będzie całkowicie zamknięty w dniach 21-25 września. W tym okresie zachęcamy do jednoczenia się z nami w modlitwie za pośrednictwem portalu Tyniec.tv” – piszą zakonnicy.

Kościół będzie otwarty w niedzielę 20 września i w sobotę 26 września po poddaniu go dezynfekcji. W tych dniach mnisi nie będą przebywać w kościele. W ich zastępstwie Msze św. będą odprawiać kapłani spoza opactwa.

Msze niedzielne w kościele opactwa będą odprawiane o zwykłych godzinach przez kapłanów z zewnątrz. Niedzielna Msza w kościele św. Kazimierza w Podgórkach Tynieckich jest odwołana. Msze w kościele opactwa o 6.30 od poniedziałku do soboty są odwołane. Msze o 18.00 od poniedziałku do piątku będą odprawiane w kaplicy ss. oblatek Serca Jezusa przy ul. Zagórze 11 przez kapłanów z zewnątrz. Msza o 18.00 w sobotę 26 września zostanie odprawiona w kościele opactwa przez kapłana z zewnątrz.

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza pozostają zamknięte do odwołania. Inne instytucje obecne na wzgórzu klasztornym nie przestają funkcjonować.

Za: www.info.wiara.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda