Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: O. Wojciech Kaczmarek OFMCap

Pożegnania: O. Wojciech Kaczmarek OFMCap

Redakcja

W dniu 18 września 2020 r. w szpitalu Lublinie zmarł o. Wojciech Kaczmarek OFMCap z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

Urodził się 8 lutego 1974 w Kaliszu. Przeżył 46 lat, w zakonie 24 lata, w kapłaństwie 17, ostatnio posługujący we wspólnocie przy ul. Krakowskie Przedmieście w Lublinie.

Pracował w Bydgoszczy, Orchówku, Lublinie Śródmieściu, oraz Ostrovie i Borze w diec. pilzneńskiej w Czechach. Był wikarym klasztoru, wikarym i administratorem parafii, rektorem kościoła, spowiednikiem, duszpasterzem chorych, ministrantów, kapelanem więzienia, posługiwał wspólnotom AA, Al-Anon oraz Eleos w Lublinie. Zarażony wirusem covid trafił do szpitala, gdzie jego stan gwałtownie się pogorszył. Zmarł w Lublinie 18.09.2020. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie poinformowała, że nie miał żadnych chorób współistniejących.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 23 września (środa) o godz. 12.45 w kościele pw. Wszystkich Świętych na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie. O godz. 12.00 wniesienie urny i modlitwa różańcowa. Po Mszy św. złożenie do grobowca zakonnego przy kościele.

Za: www.archidiecezjalubelska.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda