Home WiadomościZ kraju Kraków: dominikanie zapraszają na wspólne pielgrzymowanie na Jasną Górę

Kraków: dominikanie zapraszają na wspólne pielgrzymowanie na Jasną Górę

Redakcja

Organizatorzy krakowskiej Pieszej Pielgrzymki Dominikańskiej wydali komunikat w sprawie tegorocznego wędrowania na Jasną Górę. Pątnicy będą mogli wyruszyć z zakonnikami na pątniczy szlak po dwuletniej pandemicznej przerwie 3 sierpnia.

Jak poinformowano Piesza Pielgrzymka Dominikańska po pandemicznej przerwie wraca na pątniczy szlak. „Dziękujemy ojcom, którzy przez ostatnie dwa lata zanosili nasze intencje przed oblicze Pani Jasnogórskiej i zapewnili ciągłość pielgrzymowania całej naszej Dominikańskiej Rodziny. Cieszymy się, że w tym roku będziemy mogli powędrować do Mamy razem z Wami!” – podkreślono w komunikacie.

Pielgrzymowanie z zakonnikami rozpocznie się 3 sierpnia w krakowskiej bazylice Świętej Trójcy. Na Jasną Górę XXXI Piesza Pielgrzymka Dominikańska dotrze 9 sierpnia. „Już teraz wszystkich Was serdecznie zapraszamy!” – zachęcają organizatorzy.

Dominikańska Piesza Pielgrzymka pierwszy raz na Jasną Górę wyruszyła w 1993 roku. Wcześniej stanowiła część Pielgrzymki Krakowskiej jako grupa „Dziewiątka”, której organizacją zajmowało się Duszpasterstwo Akademickie „Beczka”. Z racji dużego zainteresowania pątników tą grupą konieczne było utworzenie odrębnej pielgrzymki prowadzonej przez zakonników.

luk / Kraków
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda