Kraków: Dziękczynienie za beatyfikację z Prefektem Spraw Kanonizacyjnych

franciszkanie-plW niedzielę 4 grudnia o godz. 12.00 w Bazylice Franciszkanów w Krakowie Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych przewodniczyć będzie dziękczynieniu za beatyfikację bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka. Rok temu kard. Angelo Amato wyniósł franciszkańskich misjonarzy-męczenników na ołtarze w Chimbote w Peru.

Po mszy św. wierni w procesji udadzą się do Kaplicy Męki Pańskiej, gdzie na co dzień wystawione są relikwie Błogosławionych. Tam uczczą doczesne szczątki męczenników.

Udział w uroczystości zapowiedziało m.in. ich rodzeństwo – bracia bł. Zbigniewa oraz siostry i brat bliźniak bł. Michała.

Do południa (9.00-11.00) w Kaplicy włoskiej (wejście z krużganków klasztoru) będzie można obejrzeć film dokumentalny o zakonnikach, którzy 25 lat temu w Pariacoto ponieśli śmierć męczeńską z rąk komunistycznych terrorystów oraz zdjęcia z zeszłorocznej beatyfikacji. W tym samym czasie będzie można także nabyć obrazki i różańce z ich relikwiami II stopnia oraz rozmaite materiały opowiadające o ich życiu i działalności.

jms

Za: www.franciszkanie.pl