Home WiadomościZe Świata Bracia Mniejsi: Wizyta w Kamerunie

Bracia Mniejsi: Wizyta w Kamerunie

Redakcja
Na zaproszenie misjonarzy, Minister Prowincjalny o. Rufin Maryjka OFM przebywał w Kamerunie w dniach 29 października – 8 listopada.

Uczestniczył w odpustowej Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Abong’ Mbang w niedzielę 30 października. Eucharystii przewodniczył wikariusz gen. diecezji Duomé – Abong’ Mbang ks. Alin Ntim, przedstawiciel ordynariusza ks. bpa Jana Ozgi.

Po Mszy św. odpustowej świętowanie kontynuowano przy wspólnym posiłku. Jedzenie dla ok. 350 osób przygotowały wspólnoty parafialne i grupy modlitewne.

Ojciec Prowincjał spotkał się z 8 kameruńskimi kandydatami do Postulatu w Zakonie Braci Mniejszych. Spotkanie rozpoczęło się uroczystymi śpiewanymi Nieszporami u Sióstr Klarysek; uczestniczył w nim także o. Zdzisław Goraj OFM – wieloletni Magister Postulatu w Togo, który wygłosił konferencję wprowadzającą. Kandydaci do Zakonu zadawali wiele pytań dotyczących formacji początkowej, interesowała ich też duchowość franciszkańska. Kolejna, trzydniowa sesja formacyjna dla nich, przewidziana jest na początek stycznia 2017 r.

O. Rufin Maryjka OFM spotkał się również z ordynariuszem diecezji Duomé – Abong’ Mbang, pochodzącym z Polski ks. bp. Janem Ozgą. Omawiano sprawy związane z pobytem naszych misjonarzy w Kamerunie, m.in. planowaną budową szkoły oraz budynku klasztornego. Ksiądz biskup bardzo ceni posługę duszpasterską naszych Braci w Abong’ Mbang, przynosi ona wiele dobra młodemu Kościołowi oraz tamtejszym mieszkańcom.

Przed przylotem do Polski, w niedzielę 6 listopada w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, uroczyście odprawiono koncelebrowaną Mszę św. w intencji naszych misjonarzy i Kościoła kameruńskiego.

Nasi misjonarze z Abong’ Mbang w Kamerunie serdecznie dziękują za pamięć, solidarność i wszelką okazaną pomoc – szczególnie modlitewną. W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej codziennie o godz. 18.00 jest odmawiany Różaniec w intencji wszystkich dobroczyńców.

Za: www.ofm.krakow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda