Home WiadomościZ kraju Kraków: Jak prowadzić życie duchowe?

Kraków: Jak prowadzić życie duchowe?

Redakcja

sds.plW dniach 20-22 maja 2016 r. w ramach Szkoły Duchowości Ojca Jordana odbyła się sesja formacyjna „Jak prowadzić życie duchowe?”. Prowadzili ją Piotr Szyrszeń SDS – duszpasterz CFD w Krakowie i Józef Tarnówka SDS – wykładowca filozofii, tłumacz „Dziennika duchowego” O. Jordana.

Spotkanie było okazją do refleksji, jak dać jak dać się w życiu prowadzić Duchowi Świętemu (prowadzenie życia duchowego zakłada bycie prowadzonym przez Ducha Świętego), który „wydobywa” dla nas z Pisma słowa Boże. Uwydatniono centralne miejsce Eucharystii i jej ścisłą więź z codziennością przeżywaną na sposób eucharystyczny: przyjmowania Chrystusa, który siebie samego nam daje i samemu stawania się darem dla Niego i braci. Jedna z konferencji dotyczyła przeżywania życia duchowego w żywym organizmie Kościoła, Mistycznym Ciele Chrystusa. „Obcowanie” ze świętymi to kolejny podjęty aspekt życia chrześcijańskiego. W oparciu o „Dziennik duchowy” założyciela salwatorianów i salwatorianek wskazano także praktyczne pomoce – np. rachunek sumienia, spowiedź/kierownictwo duchowe, dziennik – i zagrożenia w życiu duchowym.

W ramach Szkoły Duchowości Ojca Jordana w Centrum Formacji Salwatorianów w Krakowie odbyły się wcześniej spotkania: „Dojrzewanie do decyzji życiowych” (2014 – P. Szyrszeń SDS, J. Tarnówka SDS), „Poznaj Boga, aby poznać siebie” (2012 – PSz), „Między lękiem a ufnością” (2010 – PSz), „Od apatii do pasji duchowej. Duchowość na nasze czasy” (2008 – ks. A. Pronzato), „Jak stawać się silnym pozostając słabym? Historia pięknego powołania” (2006 – M. Piela SDS). Meteriały z tych spotkań są dostępne w formie nagrań CD/MP3 (Studio Katolik – zob. www.katolik.tv); a niektóre także w wydaniu książkowym (Wydawnictwo Salwator – zob. www.salwator.com).

Za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda