Home WiadomościZ kraju ZAPOWIEDŹ: Bardo – 50. rocznica koronacji figury Matki Bożej

ZAPOWIEDŹ: Bardo – 50. rocznica koronacji figury Matki Bożej

Redakcja

redemptor.pl3 lipca 1966 r., w roku Millenium Chrztu Polski, została uroczyście koronowana figurka Matki Bożej Bardzkiej, Strażniczki Wiary Świętej. W tym roku obchodzimy 5o. rocznicę tego wydarzenia. Poniżej zamieszczamy plakat z programem i zapraszamy do Barda!

WIĘCEJ: Fanpage Sanktuarium Matki Bożej Bardzkiej, Strażniczki Wiary Świętej na Facebooku 

Na czas przygotowań i samą uroczystość swój list wystosował także Ordynariusz diecezji świdnickiej, ks. bp Ignacy Dec. Zaprasza w nim do udziału w uroczystościach jubileuszowych – 3 lipca 2016 r. oraz w modlitewnym przygotowaniu do tego wydarzenia przez dziewięć poprzedzających je sobót.

W kwietniu br. zostało potwierdzone, że figurka Matki Bożej pochodzi z 1011 r. i jest tym samym najstarszą rzeźbą drewnianą na terenie Polski. W sanktuarium Matki Bożej w Bardzie na Dolnym Śląsku od początku minionego wieku pracują redemptoryści – najpierw niemieckiej, nieistniejącej już Wiceprowincji Wrocławskiej, a po wojnie Prowincji Warszawskiej.

Więcej na: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda