Home WiadomościZ kraju Kraków: kolejne mieszkanie wspierane Dzieła Pomocy św. Ojca Pio

Kraków: kolejne mieszkanie wspierane Dzieła Pomocy św. Ojca Pio

Redakcja

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie otworzyło już 12. tzw. mieszkanie wspierane. Stało się ono nowym domem dla kolejnej osoby doświadczającej bezdomności. Zamieszkała w nim pani Kasia – podopieczna Dzieła.

– Wierzymy, że pobyt w tym mieszkaniu po trudach życia na ulicy pomoże jej odzyskać upragniony spokój, da bezpieczne schronienie oraz będzie szansą na unormowanie sytuacji życiowej – mówi br. Grzegorz Marszałkowski OFMCap, dyrektor placówki.

Od 2012 r. krakowskie Dzieło Pomocy św. Ojca Pio prowadzi program mieszkaniowy dla osób doświadczających bezdomności, dzięki któremu co roku kilkadziesiąt osób znajduje bezpieczne schronienie. W 12 już mieszkaniach osoby i rodziny bez domu przygotowują się do samodzielnego życia „pod dachem”. Lokatorzy tych mieszkań objęci są fachową pomocą zespołu specjalistów, którzy towarzyszą im na drodze wyjścia z bezdomności.

– Widząc, jak wiele jest osób, które dzięki pobytowi w Dziełowych mieszkaniach, prowadzą dziś spokojne życie, chcemy dalej rozwijać program. Dlatego powstał Fundusz Mieszkaniowy „WYPEŁNIJ DOM”. To właśnie dzięki niemu finansujemy remonty lokali socjalnych oraz wyposażenie mieszkań, w których zamieszkują nasi podopieczni – osoby wychodzące z bezdomności – wyjaśnia br. Marszałkowski.

Szczegółowe informacje o aktualnej działalności Dzieła Pomocy św. Ojca Pio oraz o możliwości jego wsparcia dostępne są na stronie www.dzielopomocy.pl. Jedną z form jest przekazanie darowizny na konto organizacji: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039 lub dla darczyńców z zagranicy PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio powstało w 2004 r. Wspiera ono osoby potrzebujące poprzez prowadzenie łaźni, pralni i garderoby, a także jadłodajni i ambulatorium, organizowanie konsultacji socjalnych i zawodowych, prowadzenie poradni psychiatryczno-psychologicznej oraz tzw. mieszkań wspieranych, w których ludzie bez domu uczą się samodzielności.

luk / Kraków
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda