Home WiadomościZ kraju Kraków: Misjonarze-Męczennicy w nowym relikwiarzu na szlaku turystycznym

Kraków: Misjonarze-Męczennicy w nowym relikwiarzu na szlaku turystycznym

Redakcja

franciszkanie.plBazylika Franciszkanów z relikwiami błogosławionych misjonarzy-męczenników: Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka znajdzie się na trasie nowego szlaku turystycznego – Szlaku Miłosierdzia Bożego.

Jak powiedziała nam Joanna Zając, współautorka projektu, na szlaku znajdą się święci i błogosławieni z Krakowa i Małopolski, którzy w swoim życiu kierowali się ideą miłosierdzia.

Bł. Zbigniew Strzałkowski i bł. Michał Tomaszek, którzy czynili miłosierdzie wobec Indian w peruwiańskich Andach, i m.in. z tego powodu ponieśli śmierć męczeńską, przez sześć lat formowali się i kształcili w Wyższym Seminarium Duchownym przy Franciszkańskiej 4 w Krakowie.

Szlak ma być otwarty przed Światowymi Dniami Młodzieży. Ustawione zostaną tablice informujące, wydane zostaną przewodniki w kilku językach oraz mapki. Będzie też specjalna strona internetowa.

Franciszkanie chcą, aby pierwsi błogosławieni polscy misjonarze-męczennicy odbierali cześć o każdej porze dnia, w łatwo dostępnym miejscu. Z tej racji przygotowują stały, duży relikwiarz. Ma się on znajdować w Kaplicy Męki Pańskiej w Bazylice przy Franciszkańskiej 2.

„Koszt całej inwestycji to 20 000 zł PL. Jeśli możesz, pomóż. Każdy grosz, to dar Twojego serca. Podaruj miejsce męczennikom w Krakowie” – zachęca br. Jan Hruszowiec.

„Wszystkich ofiarodawców polecamy szczególnej opiece Błogosławionych Misjonarzy-Męczenników” – zapewnia franciszkanin.

Konto na które można wpłacać ofiary na ten cel: Prowincja Franciszkanów, Hetmana Żółkiewskiego 14, 31-539 Kraków; 39 1600 1013 1846 2790 7000 0007, z dopiskiem: Podaruj miejsce męczennikom.

jms

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda