Home WiadomościZ kraju Michalici: Odznaczenie dla przełożonego z Miejsca Piastowego

Michalici: Odznaczenie dla przełożonego z Miejsca Piastowego

Redakcja

michalici.plPonad 40 zasłużonych mieszkańców Podkarpacia odebrało odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta RP, które wręczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Krzyże Zasługi, Krzyż Wolności i Solidarności, Medal za Ofiarność i Odwagę oraz Medale za Długoletnią Służbę otrzymali najbardziej zasłużeni mieszkańcy regionu, którzy wyróżnili się m. in. zasługami w ratowaniu życia ludzkiego, w działalności na rzeczniepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, upowszechniania i rozwojukultury, rozwoju chóralistyki, zasługami w działalności na rzecz społeczności lokalnej oraz wyjątkowo sumiennym wykonywaniemobowiązków wynikających z pracy zawodowej.

Wręczono również odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uroczystośćodbyła się 21 czerwca w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

Przełożony Domu Macierzystego w Miejscu Piastowym Ks. Antoni Tyniec CSMA został odznaczony Krzyżem zasługi PrezydentaRzeczpospolitej Polskiej za trud włożony w rozwój społeczności podkarpackiej. Gratulujemy!

Jan Seremak CSMA

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda