Home WiadomościZ kraju Kraków: modlitwa za zmarłych bez domu

Kraków: modlitwa za zmarłych bez domu

Redakcja

W najbliższy wtorek (5 listopada) chcemy pomodlić się zmarłych, którzy w swoim życiu doświadczyli bezdomności. Modlitwa odbędzie się w kaplicy przytuliska braci albertynów.

Wraz z grupą znajomych modlimy się co dwa tygodnie za osoby ubogie / doświadczające bezdomności / w jakikolwiek inny sposób wykluczone, żyjące w naszym mieście.

W najbliższy wtorek (5 listopada) chcemy pomodlić się za zmarłych, którzy w swoim życiu doświadczyli bezdomności. Wierzymy, że po drugiej stronie w końcu znajdą bezpieczny dom, w którym będą mogli odpocząć i ich wszystkie rany zostaną opatrzone i uleczone.

Modlitwa odbędzie się w kaplicy przytuliska braci albertynów na ulicy Skawińskiej 5 na krakowskim Kazimierzu. Początek o godzinie 19:00. 

„Prosimy, otwórz nam oczy, daj się rozpoznać w przybyszach, którzy nagle znaleźli się obok nas, w bezdomnych śpiących na naszych dworcach, w bramach naszych domów, w kanałach, pod mostami. Ty żyjesz w każdym przybyszu i królujesz jako potrzebujący na wieki wieków. Amen” – abp Grzegorz Ryś.

„Nikt nie może być wykluczony ze społeczeństwa” – papież Franciszek.

Więcej informacji można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda