Home WiadomościZ kraju „Nieplanowane” 1 listopada w kinach!

„Nieplanowane” 1 listopada w kinach!

Redakcja

Od 1 listopada w polskich kinach będzie można zobaczyć wyjątkowy film „Nieplanowane”.

To fabularny obraz oparty na prawdziwej historii Abby Johnson, jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej Planned Parenthood w USA, która przeszła przemianę i od kilku lat jest znaną obrończynią życia. Dzieło odsłaniające kulisy przemysłu aborcyjnego wstrząsnęło Ameryką. Po raz pierwszy od wielu lat odwróciła się tendencja świadomości społecznej na temat aborcji oraz zmian w prawie. Od premiery 9 stanów w USA zmieniło prawo na bardziej chroniące życie, kilkuset pracowników klinik aborcyjnych odeszło z pracy. Niedługo po premierze było jasne, że „Nieplanowane” to coś więcej niż film, to zjawisko kulturowe i społeczne, to obraz, który naprawdę zmienia świadomość ludzi. Ruchy pro-life także w Polsce traktują ten niezwykły film jako wielką szansę i apelują, by włączyć się w dzieło popularyzacji filmu.

Patronem „Nieplanowanych” został Przewodniczący KEP. Kilka dni temu dzieło otrzymało nagrodę specjalną Prezydenta Rzeczpospolitej na Festiwalu Niepokalanów jako „film, który zmienia życie”.

Gorąco zachęcamy, by wybrać się do kina, włączyć w dzieło promocji filmu, rozważyć możliwość zorganizowania seansów dla grup, wspólnot, parafian. Ten film powinien zobaczyć każdy w Polsce!

Więcej informacji o filmie (w tym konspekt katechezy i kazania na podstawie filmu) na stronie: www.rafaelfilm.pl

Pomoc dla chcących zorganizować seans dla grupy w kinie na: www.NieplanowaneWPolsce.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda