Home WiadomościZe Świata W Stanach Zjednoczonych sukces filmu o św. Faustynie

W Stanach Zjednoczonych sukces filmu o św. Faustynie

Redakcja

Sukces filmu o św. Faustynie w USA. Obraz „Miłość i Miłosierdzie” spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród Amerykanów.

Wyświetlany był równocześnie w 800 kinach w całym kraju.

„Miłość i Miłosierdzie” przybliża historię polskiej zakonnicy, mistyczki i wizjonerki uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II. Pokazuje nieznane do tej pory fakty i historie osób, które miały wpływ na rozprzestrzenienie się kultu Bożego Miłosierdzia.

W Nowym Jorku film grano przy pełnej widowni. Większość widzów stanowili Amerykanie. Obecna na pokazie Kamila Kamińska, odtwarzająca rolę św. Faustyny, powiedziała, że była zaskoczona wyjątkowo ciepłą reakcją Nowojorczyków. – To niezamowite, jak życzliwa jest to publiczność. Podczas odtwarzania filmu kilka razy rozlegały się brawa. Większość gości mówiła, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Byłam naprawdę wzruszona- opowiadała aktorka korespondentowi Polskiego Radia.

Reżyser Michał Kondrat podkreślał, że nie spodziewał się takiego sukcesu. – Zainteresowanie filmem jest coraz większe. Wyprzedane bilety. W Chicago 45 kin – wszędzie komplet. Podobnie jest na Florydzie i w Teksasie. Wiemy już że Box Office kilka godzin przed premierą przekroczył milion dolarów. To ogromy sukces jeśli zważyć, że to wszystko wydarzyło się w jeden dzień – podkreśla twórca filmu.

O filmie pisały czołowe amerykańśkie media katolickie. Kolejną serię pokazów „Miłości i Miłosierdzia” zaplanowano na 2 grudnia. Film będzie wyświetlany ponownie w ponad ośmiuset amerykańskich kinach. Producent zapowiada, że projekcje mają być organizowane również w 30 innych krajach.

Film „Miłość i Miłosierdzie” miał premierę w styczniu, podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie.
Pracująca nad nim ekipa natrafiła na nowe dokumenty dotyczące świętej Faustyny i kultu Bożego Miłosierdzia i zdecydowała się opowiedzieć o tym widzom. – Natknęliśmy się na dużo takich nieznanych historii dotyczących Kultu Bożego Miłosierdzia osób otaczających siostrę Faustynę, między innymi malarza, spowiednika księdza Michała Sopoćki – jego listy odnaleźliśmy w Wilnie, na uniwersytecie, gdzie wykładał – podkreślał reżyser.

IAR/dad

Za: www.polskieradio.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda