Home WiadomościZ kraju Kraków: “My salwatorianie polskiej prowincji…”

Kraków: “My salwatorianie polskiej prowincji…”

Redakcja

Zakończyła się XXIX Kapituła Prowincjalna Polskiej Prowincji Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, która trwała od 13 lutego br. w Krakowie. Uroczystej Mszy Świętej zamykającej spotkanie przewodniczył prowincjał ks. Piotr Filas. Wygłosił też okolicznościowe kazanie i złożył uroczyste wyznanie wiary.

Bogata agenda każdego dnia obrad była wyzwaniem dla uczestników, ale pozwoliła na wypracowanie cennych wniosków, które sformułowane jako uchwały będą regulowały życie prowincji do czasu kolejnej kapituły. Intensywna i twórcza praca w sześciu profilowanych grupach roboczych umożliwiła szczegółową analizę aktualnej sytuacji jednostki  i określenie najważniejszych wyzwań przed którymi ona stoi.

Ojcami kapitulnymi byli polscy salwatorianie pracujący w Polsce i za granicą (Albania, Australia, Białoruś, Kanada, Meksyk, Słowacja, Szkocja, Ukraina, USA, Węgry, Włochy). Różnorodność spojrzeń wynikająca z tego faktu była bogactwem, które znalazło odzwierciedlenie w uchwałach. Oprócz nich, w ostatnim dniu kapituły, zatwierdzono rezolucję następującej treści:

My salwatorianie polskiej prowincji zebrani na XXIX kapitule prowincjalnej, która jest ważnym etapem przygotowania do XVIII Kapituły Generalnej Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, zainspirowani dokumentem roboczym pt. Poznać, Pokochać Głosić oraz aktualnymi wyzwaniami stojącymi przed prowincją i Towarzystwem, uznajemy aktualność charyzmatu odzwierciedlającego idee Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana.

Pragniemy, aby treścią naszej codzienności było poznawanie Jezusa, nieustanne odnawianie przymierza miłości z Nim oraz braćmi i siostrami w wierze, a także ofiarne dawanie świadectwa tym, którzy jeszcze nie poznali i świadomie nie doświadczyli miłości Zbawiciela Świata i orędownictwa Jego Matki.

Doceniając dar rad ewangelicznych i kapłaństwa pozostajemy otwarci na osoby świeckie i zapraszamy je do wspólnoty z nami na płaszczyźnie duchowej oraz apostolskiej.

Utożsamiając się z Rodziną Salwatoriańską jesteśmy świadomi odpowiedzialności za nią. Wskazujemy na najważniejsze wyzwania dotyczące jej przyszłości.

Zapewniamy o duchowym towarzyszeniu obradom kapituł generalnych wszystkich gałęzi.

Za: www.sds.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda