Home WiadomościZ kraju 186. rocznica zatwierdzenia Konstytucji i Reguł Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej

186. rocznica zatwierdzenia Konstytucji i Reguł Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej

Redakcja

17 lutego Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej na całym świecie świętują 186. rocznicę zatwierdzenia swoich Konstytucji i Reguł. Tego dnia 1826 roku, na prośbę ich Ojca Założyciela, papież Leon XII, zatwierdził oficjalnie nowe Zgromadzenie Zakonne, które nazwał Misjonarzami oblatami Najświętszej i Niepokalanej Maryi Dziewicy.

Z tej okazji wspólnota świętokrzyska ojców, braci i nowicjuszy celebrowała swoją wdzięczność Bogu podczas uroczystej Eucharystii, której przewodniczył i homilię wygłosił mistrz nowicjuszy, o. Robert Skup OMI, gościem honorowym był dyrektor Sekretariatu Powołań o. Krzysztof Jurewicz OMI.

W skierowanym do wszystkich Słowie Bożym bardzo wyraźnie wybrzmiały słowa z listu Ojca Założyciela, św. Eugeniusza de Mazenoda do ojca Tempier : „Spotęgujmy wszyscy żarliwość i dokładność w zachowywaniu Reguł. Poczujcie, że nabrały one dzisiaj znaczącej mocy. To jest właśnie środek do pozyskania nowych błogosławieństw dla nas i dla naszej świętej posługi”.

Zwracając uwagę na treść ostatniej Kapituły Generalnej o. Robert podkreślił: Aby żyć konstytucjami i regułami  potrzeba ciągłej odnowy i prawdziwego nawrócenia. Zauważył także, że każdy oblat, który chce żyć Konstytucjami i Regułami musi na nowo przeżyć nowicjat, to znaczy raz jeszcze pochylić się nad najważniejszą Regułą, którą jest Jezus Chrystus i zgłębiać Jego misyjnego ducha, który jest jednocześnie wielkim bogactwem naszej rodziny zakonnej.

Zgodnie z oblacką tradycją ojcowie i bracia po homilii odnowili swoje śluby zakonne a po Komunii Świętej ponowili Akt Zawierzenia całego Zgromadzenia Misyjnego swojej Patronce – Maryi Niepokalanej. Na zakończenie o. Robert złożył wszystkim podziękowanie za wkład każdego współbrata w celebrowanie naszego oblackiego święta.

Za: www.swietykrzyz.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda