Home WiadomościZ kraju Kraków. Otwarcie Księgarni Franciszkańskiej

Kraków. Otwarcie Księgarni Franciszkańskiej

Redakcja

We wtorek 22 stycznia 2019 r. w Krakowie odbyło się uroczyste otwarcie Księgarni Franciszkańskiej. To nowe miejsce na kulturalnej mapie stolicy Małopolski, w którym każdy miłośnik książki dobrze się poczuje. Jak podkreślał o. Andrzej Zając – franciszkanin, dyrektor wydawnictwa Bratni Zew – to księgarnia jest dla człowieka, a nie człowiek dla księgarni. Stąd wielka dbałość o to, co można znaleźć na półkach, ale także o to coś, co sprawia, że chce się tam przychodzić – atmosferę.

Nowo otwartej księgarni patronuje wydawnictwo franciszkanów Bratni Zew, padło więc kilka słów o planowanych na najbliższy czas nowościach. Wśród nich książka – rozmowa z o. Matteo La Grua, zmarłym 7 lat temu franciszkaninem, egzorcystą, człowiekiem wielkiej wiary i głębokiej modlitwy oraz „Manuel. Mały wojownik Światła” – świadectwo niesamowitej przyjaźni chorującego na nowotwór 9-latka z Jezusem. Księgarnia we współpracy z Bratnim Zewem planuje również organizację cyklicznych spotkań autorskich.

Spośród wielu książek, dewocjonaliów, pamiątek związanych ze św. Franciszkiem i franciszkanizmem, na księgarnianych półkach wyróżniają się produkty marki Fernando Martins de Bulhoes. Nowa marka Bratniego Zewu – która swą nazwę zawdzięcza Świętemu z Padwy – promuje franciszkańskie tradycje poprzez koszulki z egzorcyzmem św. Antoniego oraz torby z motywami polichromii Stanisława Wyspiańskiego i Tadeusza Popiela z Bazyliki św. Franciszka w Krakowie. Nowością marki Fernando jest prezentowana wczoraj po raz pierwszy kawa, której każdy gość uroczystości otwarcia miał możliwość spróbować. Pyszna i aromatyczna już na stałe zawitała do Księgarni Franciszkańskiej – będzie można napić się jej w księgarnianym kąciku kawowym, wspierając Fundację Brat Słońce, lub kupić w paczce do domu.

Całemu wtorkowemu wydarzeniu towarzyszyła rodzinna, kameralna atmosfera – jak w Księgarni Franciszkańskiej na co dzień. Wśród gości uroczystego otwarcia byli m.in. o. Marian Gołąb – prowincjał, o. Bronisław Staworowski – ekonom prowincji, o. Piotr Bielenin – gwardian, ks. Roman Szpakowski – Prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. Spotkanie w kolędowym klimacie uświetniła Lidia Jazgar z gitarzystą Ryszardem Brączkiem.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Księgarni Franciszkańskiej w Krakowie, ul. Franciszkańska 4. Do zobaczenia!

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda