Home WiadomościZ kraju Kraków: Podaj mnie dalej – adwentowa akcja dominikańskiej “Beczki”

Kraków: Podaj mnie dalej – adwentowa akcja dominikańskiej “Beczki”

Redakcja

Do wymieniania się różańcem z innymi osobami podczas całego Adwentu zachęca wiernych dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Beczka” w Krakowie. Podobną akcję zorganizowano także rok temu. 

„Chcemy w Adwencie ten różaniec w nas ożywić, chcemy żeby on ożywiał nas. Dlatego zapraszamy do podzielenia się różańcem. Codziennie we wspólnotach, w których żyjemy chcemy się wymieniać różańcami. Na przykład po każdych roratach. Daj swój różaniec komuś innemu i od kogoś innego weź jeden. I tak codziennie” – apelują organizatorzy akcji.

Zachęcają również, by wręczając komuś swój różaniec, poprosić go jednocześnie o modlitwę w swojej intencji, a samemu modlić się w intencji, o którą prosi druga osoba.

„Potem przez cały dzień chodząc z jego różańcem, będziesz chodził z jego tajemnicą, tą nazwaną i tą niewypowiedzianą. To trochę tak jakbyś komuś przez całą dobę trzymał rękę na ramieniu. Rękę, która daje wsparcie, pocieszenie albo wspólną radość” – wyjaśniają pomysłodawcy dzielenia się różańcem.

Duszpasterze i studenci „Beczki” przekonują, że w ten sposób „przez cały Adwent przez Twoje ręce przejdzie kilkadziesiąt tajemnic. I Twoje tajemnice przejdą przez kilkadziesiąt rąk. A wszystkie te nasze tajemnice złączą się z Jego, Bożymi Tajemnicami. W jednym żywym różańcu. To jest właśnie Kościół. Żywy Kościół. Więc nie czekaj”.

Adwentową akcję „Masz tajemnicę? Podaj mnie dalej” krakowska „Beczka” organizuje już drugi rok z rzędu.

Więcej na: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda