Home WiadomościZ kraju Kraków: rusza ewangelizacja

Kraków: rusza ewangelizacja

Redakcja

19 października rozpoczyna się przewidziane na Rok Wiary dzieło ewangelizacji Krakowa. Na stadionie Cracovii i w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia będzie miała miejsce cała seria koncertów, modlitw i dzielenia, które mają być zaczynem późniejszych inicjatyw ukierunkowanych na Bliższe, Mocniejsze i Większe (bo takie jest hasło tej akcji) przybliżenie Chrystusa mieszkańcom krakowskiego grodu.

W piątek 19 października spotkanie rozpocznie się o 16.00 wejściem na stadion Cracovii, któremu towarzyszyć będą koncerty muzyki ewangelizacyjnej. Od godziny 18.00 do 21.00 będzie miało miejsce słuchanie Słowa Bożego i dzielenie się nim, świadectwa, wspólna modlitwa za miasto oraz posłanie do ewangelizacji. o 21.00 nastąpi symboliczny przemarsz na Rynek Główny Krakowa i rozesłanie.

W sobotę 20 października wejście na stadion nastąpi od godziny 15.00, po czasie koncertów i świadectw, o 17.00 będzie miało miejsce oficjalne rozpoczęcie spotkania. Do godziny 21.00 stadion będzie świadkiem intensywnego przepowiadania, modlitwy wstawienniczej, uzdrowienia wewnętrznego i pojednania sakramentalnego poprzez spowiedź.

W niedzielę 21 października w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach będzie miała miejsce o godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie Msza święta.

Szczegółowe informacje o tej cennej inicjatywie Kościoła krakowskiego można znaleźć na stronie:

http://blizejmocniejwiecej.pl/

natomiast ogólnopolski portal Nowej Ewangelizacji

http://nowaewangelizacja.org/

poświęcony jest tematyce głoszenia Ewangelii we współczesnym świecie.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda