Home WiadomościZ kraju Kraków: Słynni francuscy muzycy poprowadzą warsztaty u dominikanów

Kraków: Słynni francuscy muzycy poprowadzą warsztaty u dominikanów

Redakcja

Warsztaty z Marcelem Peresem i Jean-Étienne’em Langiannim

W połowie marca w Krakowie Dominikański Ośrodek Liturgiczny organizuje dwie sesje warsztatowe ze słynnymi francuskimi muzykami: weekendową z Marcelem Peresem, poświęconą polifonii franko-flamandzkiej ze słynnego Kodeksu Occo oraz sobotnią z Jean-Étienne’em Langiannim, poświęconą polifonii korsykańskiej.

Marcowe spotkanie z Marcelem Peresem (14-17 marca 2019, czwartek-niedziela) to już drugie warsztaty z zaplanowanego cyklu; pierwsze odbyły się w dniach 10-13 stycznia, a wzięło w nich udział prawie 30 osób. Uczestnictwo w danej sesji nie wymaga jednak obecności na pozostałych: można zapisać się na drugie lub dowolne kolejne warsztaty, w miarę dostępności miejsc. Wybrana data jest nieprzypadkowa: dokładnie w tych dniach Amsterdam będzie obchodził 674. rocznicę cudu eucharystycznego i uliczkami starego miasta w nocy 16 marca znowu wyruszy cicha procesja.

W ten sam weekend – w sobotę 16 marca 2019 – stacjonarne warsztaty z prowadzoną przez Dominikański Ośrodek Liturgiczny Szkołą Kantorów poprowadzi Jean-Étienne Langianni, pod którego okiem uczestnicy nauczą się utworów samego autora oraz opracowań śpiewu gregoriańskiego w tzw. stylu korsykańskim. 

Jean-Étienne Langianni to muzyk, śpiewak i kompozytor samouk. Jest stałym członkiem zespołów Tavagna, Ensemble Organum i Seraphica, który założył w 2007 r. W pracy artystycznej podtrzymuje i popularyzuje muzyczne tradycje Korsyki. Od lat współpracuje z Marcelem Peresem.

Zapisy na obydwie sesje warsztatowe są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, ale uczestnictwo wymaga wcześniejszej rejestracji poprzez formularz na stronie www.liturgia.dominikanie.pl. Zajęcia odbywać się będą w krakowskim klasztorze oo. Dominikanów przy ul. Stolarskiej 12.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda