Home WiadomościZ kraju Jasło. Jubileusz 50-lecia franciszkańskiej parafii

Jasło. Jubileusz 50-lecia franciszkańskiej parafii

Redakcja

„Franciszkanom w 50. rocznicę erygowania Parafii pw. św. Antoniego – wdzięczni parafianie” – tablicę z takim napisem poświęcił ks. bp Jan Wątroba – ordynariusz diecezji rzeszowskiej – inaugurując 9 marca 2019 r. o godz. 18:00 jubileuszowe uroczystości we franciszkańskim sanktuarium w Jaśle.

Przewodniczył on też Eucharystii, którą wraz z nim koncelebrowali: o. Marian Gołąb – prowincjał krakowskiej prowincji franciszkanów, ks. dziekan Zbigniew Irzyk oraz kapłani wspólnoty klasztornej w Jaśle na czele z o. Pawłem Sroką – gwardianem i proboszczem parafii św. Antoniego z Padwy.

W homilii ks. bp Jan Wątroba wyraził wdzięczność franciszkanom za ich pracę dla mieszkańców Jasła, a także tym wszystkim, którzy angażowali się na rzecz parafii św. Antoniego w ciągu 50 lat jej istnienia. Mszę Świętą animowały śpiewem chór Antonianum oraz schola franciszkańska. W związku z jubileuszem 50-lecia franciszkańskiej parafii zaplanowano wiele wydarzeń, które będą miały miejsce w bieżącym roku.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda