Home WiadomościZ kraju Kraków: transmisje w internecie zamiast żywej szopki u franciszkanów

Kraków: transmisje w internecie zamiast żywej szopki u franciszkanów

Redakcja

Z powodu pandemii franciszkanie w tym roku nie wystawią żywej szopki w Krakowie. W zamian bracia proponują transmisję nabożeństw i wspólnego kolędowania z kaplicy seminaryjnej za pośrednictwem Facebooka i YouTube.

W środę 16 grudnia o godz. 20.30 franciszkanie rozpoczynają nowennę do Dzieciątka Jezus i różaniec. W Wigilię 24 grudnia o godz. 22.00 – kolędowanie z zespołem Fioretti, a w Boże Narodzenie 25 grudnia o godz. 20.00 – adorację Najświętszego Sakramentu.

„W ciszy, bez zespołów, występów, artystów, ale z Nim pod jednym dachem będziemy modlić się i dziękować za Was i za cały świat dany i zadany nam do przeżywania tych świąt po chrześcijańsku, czyli przy Chrystusie” – zapowiadają zakonnicy.

„Pomimo maseczek, obostrzeń i różnych, często niepokojących informacji, nie pozwólmy zabrać sobie Chrystusa. On jest naprawdę z nami, także, a może zwłaszcza, podczas epidemii” – dodają.

„Chcemy tak Wam posłużyć, by każdy – ten kto daleko i ten kto blisko – poczuł się wyjątkowo dotknięty Miłością samego Boga” – zapewnia franciszkański kleryk br. Dawid Furgał.

Transmisje będą dostępne na stronach:

jms / Kraków

KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda