Home WiadomościZ kraju Kraków: W poniedziałek Msza za Lud Boży u krakowskich dominikanów

Kraków: W poniedziałek Msza za Lud Boży u krakowskich dominikanów

Redakcja

Kościół zawsze potrzebuje nawrócenia, szczególnie teraz. W najbliższy poniedziałek 16 listopada, Dominikański Ośrodek Liturgiczny organizuje Mszę w intencji Kościoła w krakowskiej bazylice Świętej Trójcy. Modlitwa będzie transmitowana także poprzez internet.

– „W związku z wydarzeniami ostatnich tygodni temat Kościoła pojawia się bardzo często tak na ulicy, jak i w przestrzeni internetu” – mówi o. Łukasz Miśko, prezez Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny. – „Pojawiło się wokół niego szerokie spektrum głosów, komentarzy, postulatów – nieraz sprzecznych – z których wyłania się jeden wniosek: Kościół w Polsce w najbliższej przyszłości musi odpowiedzieć na kilka fundamentalnych pytań o swoją misję i sposoby jej realizacji. W tym procesie rozeznawania dróg bycia Ludem Bożym w Polsce A. D. 2020 nie może zabraknąć modlitwy” – konstatuje o. Miśko.

Inicjatywa Mszy św. za Kościół – Eucharystii ofiarowanej w intencji wszystkich ochrzczonych w Polsce, którzy wspólnie ze swoimi pasterzami mają obowiązek na nowo odczytać znaki czasu – pojawiła się w gronie świeckich współpracowników Ośrodka, który z radością ten pomysł podjął.

– „Zapraszamy Was do udziału w Eucharystii ofiarowanej w intencji Ludu Bożego w Polsce, byśmy jeszcze wyraźniej byli, jak uczy Sobór Watykański II, «niejako sakramentem, czyli znakiem i narzędziem wewnętrznego zjednoczenia z Bogiem i jedności całego rodzaju ludzkiego» – mówi o. Łukasz Miśko.

Msza św. rozpocznie się w poniedziałek 16 listopada o 19:30 w krakowskiej Bazylice Ojców Dominikanów, przewodniczyć jej będzie o. Łukasz Miśko OP, a homilię wygłosi o. dr Łukasz Wiśniewski OP, teolog dogmatyczny i wykładowca w dominikańskim Kolegium Filozoficzno-Teologicznym. Przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa może w niej uczestniczyć osobiście 110 osób. Liturgia będzie także transmitowana na stronie liturgia.dominikanie.pl.

mw

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda