Home WiadomościZ kraju Pożar domu pielgrzyma w Kodniu

Pożar domu pielgrzyma w Kodniu

Redakcja

Około godz. 1.00 zauważono ogień w domu pielgrzyma w oblackim sanktuarium Matki Bożej w Kodniu nad Bugiem. Pożar został już ugaszony.

– Spłonął cały dach i poddasze środkowej części domu pielgrzyma. Znajdowała się tam sala konferencyjna i kilka pokoi gościnnych – powiedział “Gościowi Niedzielnemu” o. Dariusz Galant, duszpasterz pielgrzymów. Dodał, że zalane wodą są dwie niższe kondygnacje. Nietknięta jest część restauracyjna i pozostałe pokoje gościnne.

– Pożar musiał zauważyć ktoś ze świeckich. Budynek naszego klasztoru jest usytuowany prostopadle do domu pielgrzyma. Dlatego z jego okien wydać było tylko łunę pożaru. Mnie zbudziła syrena alarmowa, znajdująca się niedaleko sanktuarium i odgłos spadających dachówek. Zrobiłem pobudkę pozostałym. Ogień był już wysoko – relacjonował o. Galant, a jego słowa potwierdził kustosz sanktuarium o. Dariusz Malajka. – Czeka nas dużo pracy i wydatków – dodał.

– Przyczyny pożaru nie są na razie znane – stwierdził o. Galant.

To drugi w ostatnim czasie pożar budynku należącego do oblatów. Wcześniej ogień strawił spora część kompleksu zakonnego w Lublińcu, a dokładnie – skrzydło, w którym ma siedzibę szkoła katolicka.

Więcej zdjęć znajdziesz TUTAJ.

Za: www.gosc.pl


Zapowiedź briefingu w związku z pożarem Domu Pielgrzyma w Kodniu

W dniu jutrzejszym (13.11.2020 r.) o godzinie 10.00 zostaną podane informacje, dotyczące szacunkowej oceny zniszczeń, które wywołał nocny pożar części Domu Pielgrzyma w Kodniu. Ze względu na bezpieczeństwo w warunkach pandemicznych, briefing odbędzie się w formie informacyjnej wraz z materiałami prasowymi. Jednocześnie dziękujemy za zainteresowanie mediów oraz wszelkie wyrazy wsparcia i współczucia w związku z zaistniałą sytuacją w kodeńskim sanktuarium.

W celu informacji prasowej zachęcamy do kontaktu z Koordynatorem Medialnym Polskiej Prowincji, który będzie także dostępny w Kodniu (dane kontaktowe KLIKNIJ)

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda