Home WiadomościZ kraju Kraków: Zapowiedź sympozjum o św. Wirginii

Kraków: Zapowiedź sympozjum o św. Wirginii

Redakcja

13 maja w Krakowie odbędzie się sympozjum „Weź w swoje ręce twoje życie”, poświęcone postaci św. Wirginii Centurione Bracelli, założycielce zgromadzenia Cόrek Naszej Pani z Gόry Kalwarii.

O godz. 18.00 w Auli bł. Jakuba przy bazylice franciszkanów w Krakowie będzie miała miejsce prezentacja multimedialna życia tej bogatej postaci, działającej w trudnych warunkach ekonomicznych i społecznych XVII-wiecznej Genui.

Sympozjum, które jest wpisane w szereg inicjatyw Roku Wirginii (2 kwietnia 2012 – 18 maja 1013) będzie połączone z momentem modlitewnym, oraz z chwilą nieformalnego spotkania braterskiego zgromadzonych uczestników.

Wirginia Centurione Bracelli (2 kwietnia 1587 – 15 grudnia 1651) Pochodziła z zamożnej rodziny genueńskiej, posłuszna woli rodziców wyszła za mąż, a po śmierci męża poświęciła resztę swojego życia Bogu i posłudze ubogim. Swoją stanowczością i siłą charakteru zrewolucjonowała nie tylko posługę społeczną i medyczną XVII-wiecznej Genui, ale także całość życia religijnego tego miasta.

Jej osoba może być porównywalna z postacią Matki Teresy z Kalkuty, osadzoną w innym kontekście historycznym. Sama będąc osobą świecką, Wirginia założyła 2 lutego 1642 r. oparte na regule franciszkańskiej tercjarskie zgromadzenie „Córki Naszej Pani z przytułku na Górze Kalwarii”, do których dołączyła także druga rodzina zakonna, „Córki Naszej Pani z Góry Kalwarii”, zwane także potocznie kalwariankami.

Szczegółowe informacje:

S. Maria Katarzyna Renata Wolny
ul. Łobzowska 49
31-139 Kraków
tel. 12 633 89 01
kom. 664 372 151
mail: [email protected]

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda