Home WiadomościZ kraju Kraków: zjazd misyjny redemptorystów

Kraków: zjazd misyjny redemptorystów

Redakcja

„W mocy Ducha Bożego jesteśmy misjonarzami nadziei” – to temat tegorocznego zjazdu misjonarzy ludowych i rekolekcjonistów Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. W dniach 25-27 lutego 2019 r. ok. 35 z nich spotkało się przy sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie, by rozważać i dyskutować, jak w sposób twórczy i przepełniony nadzieją głosić Ewangelię.

Zjazd rozpoczął się Mszą św. w sanktuarium MBNP, której przewodniczył o. Prowincjał Janusz Sok CSsR. W swojej homilii zachęcał do przezwyciężania trudności i szukania sposobów docierania z Dobrą Nowiną o Jezusie do wiernych, odpowiadając na dzisiejsze potrzeby głoszenia obfitego Odkupienia.

We wtorkowe przedpołudnie dwa referaty przedstawił ks. Bogusław Kempa z Kalisza. Były one poświęcone tematom: „Św. Józef – patron na nasze czasy” oraz „Św. Józef – apostoł życia i rodziny”. Ksiądz Bogusław dzielił się obficie swoimi doświadczeniami, podkreślając bliskość duchową i działanie św. Józefa także w swoim życiu.

Ks. Zbigniew Rutkowski z Gniewu we wtorek po południu w sposób pełen energii przedstawiał różne pomysły kreatywnego głoszenia kazań podczas rekolekcji dla dzieci i młodzieży. Jego wystąpienia były zatytułowane: „Pomysłowy Duch Święty w ewangelizacji”.

W środę gościem zjazdu był o. Paweł Mazanka CSsR z Warszawy, który najpierw dzielił się filozoficzno-teologicznymi refleksjami na temat cnoty nadziei. Następnie ukazał postać Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego CSsR jako misjonarza nadziei.

Podczas spotkania misjonarzy zostały zaprezentowane dwie nowe publikacje. Najpierw kolejny numer „Biuletynu stałej formacji misyjnej redemptorystów” pod redakcją o. Andrzeja Makowskiego CSsR. Natomiast o. Paweł Mazanka przedstawił piękne i bogato ilustrowane dzieło poświęcone pracy redemptorystów na Warszawskiej Woli, które nosi tytuł „Redemptoryści Woli”. Każdy uczestnik mógł też zabrać ze sobą obrazki poświęcone św Gerardowi Majelli, aby przekazywać je wiernym podczas wielkopostnych rekolekcji, głoszonych w trakcie obchodzonego w naszej prowincji Roku św. Gerarda.

Zjazd został zorganizowany przez Sekretariat Misji i Rekolekcji Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, któremu przewodniczy o. Jan Ćwikowski CSsR z Warszawy.

o. Sylwester Cabała CSsR, Lubaszowa
fot. o. Dariusz Pabiś CSsR

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda