Home WiadomościZ kraju Krakowskie klaryski zapraszają na nowennę przed uroczystością św. Klary

Krakowskie klaryski zapraszają na nowennę przed uroczystością św. Klary

Redakcja

W dniach od 2 do 10 sierpnia 2017 r. krakowskie klaryski zapraszają do udziału w nowennie przed uroczystością św. Klary.

Codzienna Msza Święta nowennowa sprawowana jest o godz. 17.00 w kościele św. Andrzeja przy ul. Grodzkiej w Krakowie. Po niej krótkie nabożeństwo z litanią do św. Klary i modlitwą nowennową.

Jeżeli nie możesz uczestniczyć z nami w codziennej Eucharystii, łącz się z nami duchowo odmawiając modlitwę: Wszechmogący, wieczny Boże, Ojcze światłości, od którego pochodzi wszelkie dobro i prawda, udziel nam Twego miłosierdzia. Ty, który obficie obdarzyłeś święta Klarę, pokorną służebnice Twoją, wieloma łaskami, również i nam udziel tego, o co Cię prosimy z wiarą i pokorą. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen – zachęcają Siostry.

Natomiast 11 sierpnia 2017 r. (piątek), w uroczystość św. Klary, Msze Święte w kościele św. Andrzeja o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. W tym dniu szczególnie modlimy się za naszych dobroczyńców, czcicieli św. Klary i pracowników TV, którym patronuje Święta z Asyżu. Pracowników TV zapraszamy na Mszę Świętą w ich intencji o godz. 17.00 – mówią krakowskie klaryski, dodając, że 9, 10 i 11 sierpnia świętują TRIDUUM EUCHARYSTYCZNE: Zapraszamy Cię do wspólnej z nami całodziennej adoracji  Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Adoracja Jezusa, to szczególny duchowy rys św. Klary z Asyżu. I Ty możesz zaczerpnąć z tego niezgłębionego bogactwa łaski i doświadczyć obecności żywego Jezusa. Zapraszamy!

Naszą misją w Kościele jest kontemplacja czyli:

  • uwielbienie Trójcy Świętej, Ojca miłosierdzia, Jego Syna i naszego Pana, ubogiego i pokornego Jezusa Chrystusa, Ducha Świętego Pocieszyciela;
  • dziękczynienie za wszystkie dobrodziejstwa Boga dla człowieka: za stworzenie, odkupienie i zaproszenie do świętości;
  • wstawiennictwo i przebłaganie za słabości i grzech świata.

Jeżeli odkrywasz w swoim sercu pragnienie takiego życia – w ramach rozeznawania powołania możesz zgłosić się do nas na indywidualne dni skupienia, zamieszkać przy klasztorze, włączyć się w modlitwę, poznać nasze życie i duchowość.

Siostry Klaryski z Krakowa

KLASZTOR SIÓSTR KLARYSEK

ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA W KRAKOWIE

ul. Grodzka 54, 31-044 Kraków

tel. +48 12 422 16 12

[email protected]

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda