Home WiadomościZ kraju Krzyż misyjny dla franciszkanina o. Józefa Matuły

Krzyż misyjny dla franciszkanina o. Józefa Matuły

Redakcja

W niedzielę 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego oraz w Dniu Modlitwy i Pomocy Misjom franciszkanin o. Józef Matuła przyjął z rąk swojego prowincjała krzyż misyjny. Obrzęd posłania do Ugandy w Afryce odbył się w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej.

Kilka lat temu w liście do przełożonego krakowskiej prowincji o. Mariana Gołąba zakonnik wyraził swoją otwartość i pragnienie pracy na misjach w Afryce. „Prośbę swą motywuję chęcią odpowiedzi na potrzeby Kościoła i Zakonu i wsparcia braci tam pracujących” – napisał.

„Niech Twoja służba i Twoje głoszenie Słowa Bożego, Twoja ofiara, jaką składasz będzie pieśnią wdzięczności naszej prowincji za dar beatyfikacji braci męczenników z Pariacoto: bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka” – powiedział prowincjał.

„Życzymy Ci, o. Józefie, aby Pan tam Cię prowadził, aby Cię strzegł, aby Cię zachowywał, abyś czuł, że cała wspólnota jest z Tobą. I ta nasza franciszkańska, i Twoja wspólnota parafialna, którą teraz reprezentuje Twój proboszcz. I żebyś czuł, że posyła Cię Kościół. Ty nie jedziesz na wycieczkę. Jedziesz tam, bo masz misję do wykonania, ponieważ posyła Cię Kościół, ponieważ potrzeba, abyś na tamtym lądzie, na tamtym miejscu głosił Słowo Boże, abyś głosił Chrystusa, który chce być znany, który chce być światłem dla wszystkich narodów” – dodał o. Marian Gołąb.

Ojciec prowincjał obecnym na uroczystości rodzicom misjonarza i jego proboszczowi ofiarował różańce z pereł z relikwiami bł.bł. Zbigniewa i Michała, aby codziennie modlili się za o. Józefa, udającego się 14 stycznia do Kakooge.

Krakowska prowincja franciszkanów ma najwięcej misji i misjonarzy w Zakonie. Tylko w ostatnich trzech latach prowincjał posłał dziewięciu nowych braci do krajów misyjnych.

O. Józef Matuła urodził się w 1985 r. w Kolbuszowej na Podkarpaciu. Do Zakonu Franciszkanów wstąpił w 2004 r. W 2006 r. złożył pierwsze śluby zakonne. Dwa lata później – wieczystą profesję zakonną. 2 czerwca 2012 r. przyjął święcenia kapłańskie w Krakowie i wyjechał do pracy w Blieskastel w Niemczech. Przez ostatnie miesiące uczył się języka angielskiego w Stanach Zjednoczonych.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda