Home WiadomościZ kraju Książka: Ojciec Pio w Lublinie

Książka: Ojciec Pio w Lublinie

Redakcja

Ludzie słyszący tytuł najnowszej książki br. Andrzeja Derdziuka OFMCap “Ojciec Pio w Lublinie” wydanej w listopadzie 2011 roku przez wydawnictwo Gaudium w Lublinie, pytają czy rzeczywiście kapucyński Stygmatyk nawiedził to miasto?

Odpowiedź zawarta w tej niewielkiej książeczce jasno stwierdza, że był tam i to na wiele sposobów. Po pierwsze, w książce został opisany kult Świętego Kapucyna, który wyraża się w postaci kościoła pod jego wezwaniem, obrazów i figur czczonych w Lublinie oraz działających Grup Modlitwy. Drugą część odpowiedzi stanowią opisy spotkań Lublinian z Ojcem Pio w San Giovanni Rotondo. Wśród tych osób są o. Florian Duchniewski, bp. Ryszard Karpiński i Wanda Półtawska i inni, którzy pozostawili opisy swych przeżyć z tego spotkania.

Trzeci i zarazem najbardziej interesujący rozdział książki obejmuje opisy cudów Ojca Pio w Mieście nad Bystrzycą. Chodzi o nadzwyczajną obecność Ojca Pio w Lublinie przez uzdrowienia, zapach fiołków, róż i pomarańczy, które dawały umocnienie w trudnościach, przywracały nadzieję oraz zachęcały do apostolstwa. Zebrane relacje bezpośrednich świadków w niezwykły sposób potwierdzają, że widzieli oni Ojca Pio w swoim mieście i doznali jego pomocy. Książkę czyta się jednym tchem i podczas lektury rodzi się radość, że cuda w niej opisywane są bardzo bliskie i takie proste oraz zwyczajne.

Książkę można nabyć w sklepiku parafialnym w Lublinie na Poczekajce (Al. Kraśnicka 76) oraz u samego autora.

Więcej na: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda