Home WiadomościZe Świata Redemptoryści: Poświęcenie kaplicy w Pioniersku

Redemptoryści: Poświęcenie kaplicy w Pioniersku

Redakcja

W sobotę 19 listopada odbyła się uroczystość poświęcenia nowej kaplicy parafialnej w Pioniersku w obwodzie kaliningradzkim w Rosji. W tamtejszej parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy od 2006 r. pracują redemptoryści.

Obejmuje ona miasta Pioniersk, Swietłogorsk i Zielonogradzk oraz okoliczne miejscowości.

Ojcowie opiekują się także ośrodkiem rekolekcyjnym w Kulikowie, gdzie organizowane są wakacyjne rekolekcje dla dzieci i młodzieży oraz dni skupienia, kursy i spotkania formacyjne dla różnych grup z wielu parafii dekanatu kaliningradzkiego.

Aktu poświęcenia kaplicy dokonał ordynariusz archidiecezji Najświętszej Marii Panny w Moskwie ks. abp Paolo Pezzi, który w tych dniach przeprowadzał wizytację kanoniczną w parafii. W swojej homilii wyraził radość z możliwości gromadzenia się wiernych w nowym miejscu modlitwy i publicznego wyznawania swojej wiary. Zachęcał też do pogłębiania wiary i dawania jej świadectwa w codziennym życiu. Podziękował również pracującym w tej placówce ojcom redemptorystom Grzegorzowi Ruksztełło i Dariuszowi Świdzie za ich wysiłki związane z powstaniem kaplicy i codzienną pracę duszpasterską.

Kaplica w Pioniersku posiada piękny wystrój ozdobiony bursztynem z Morza Bałtyckiego, ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy, obrazy Matki Bożej Częstochowskiej i Matki Bożej Ostrobramskiej oraz malowane stacje drogi krzyżowej. Przy kaplicy trwa też budowa sali parafialnej, w której odbywać się będzie katecheza i spotkania grup duszpasterskich.

W uroczystości udział wzięli: ks. Aleksander Krewskij, dziekan dekanatu kaliningradzkiego, o. Sylwester Cabała, przedstawiciel Zarządu Prowincji Warszawskiej, o. Zbigniew Kotliński z Pietropawłowska, o. Piotr Wiśniewski z Elbląga oraz konsul generalny RP w Kaliningradzie, burmistrz Pionierska i licznie zebrani parafianie.

o. Sylwester Cabała CSsR

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda