Home WiadomościZ kraju Księża nie powinni krytykować przełożonych

Księża nie powinni krytykować przełożonych

Redakcja

Ponad połowa Polaków jest zdania, że księża powinni ograniczać publiczne wyrażanie swoich prywatnych poglądów na tematy niezwiązane z religią, a według prawie 2/3 respondentów księża nie powinni krytykować swoich przełożonych – wynika z przeprowadzonego w sierpniu badania CBOS. 

Badając opinie Polaków na temat aktualnych problemów i wydarzeń CBOS zapytał także o ich stosunek do niedawnych wydarzeń związanych z ks. Wojciechem Lemańskim. Słyszało o nich 64 proc. badanych, z kolei 36 proc. nic na ten temat nie wie.

Ponad połowa Polaków jest zdania, że księża – z racji specyfiki instytucji, której służą – powinni ograniczać publiczne wyrażanie swoich prywatnych poglądów na różne tematy niezwiązane z religią.

„Prawie dwie trzecie respondentów uważa, że nie jest właściwe, by księża publicznie krytykowali swoich przełożonych. Jednak w sprawie ks. Wojciecha Lemańskiego ci, którzy o niej słyszeli, zdecydowanie częściej biorą stronę księdza (27 proc.) niż arcybiskupa Henryka Hosera (8 proc.). O tym, że obie strony mają trochę racji, przekonanych jest 28 proc. badanych z tej grupy, ale największy odsetek spośród nich nie ma wyrobionego zdania w tej sprawie (37 proc.)” – podaje w swoim komunikacie CBOS.

Badanie CBOS przeprowadzono w dniach 1-12 sierpnia na 895-osobowej grupie dorosłych Polaków.

PAP/pz

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda