Księża pójdą do Łagiewnik przed Rokiem Wiary

Kard. Stanisław Dziwisz z okazji zbliżającego się Roku Wiary zaprosił księży archidiecezji krakowskiej do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Z tej okazji odbędzie się m.in. konferencja wprowadzająca w Rok Wiary.

– 11 października br. Ojciec Święty Benedykt XVI otworzy Rok Wiary, ogłoszony w Liście Apostolskim Porta fidei. Poprzez realizowane w tym Roku działania duszpasterskie Kościół pragnie ukazać piękno wiary, zaprosić do jej głębszego przeżywania i podejmowania odważnego świadectwa. Ten błogosławiony czas ma być naszą odpowiedzią na kryzys życia duchowego i religijnego – napisał kard. Stanisław Dziwisz do kapłanów z archidiecezji krakowskiej.

Do udziału w pielgrzymce metropolita krakowski zaprosił wszystkich kapłanów archidiecezji krakowskiej, zakonnych i diecezjalnych.

Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 29 września o godz. 10. Słowo wstępne do kapłanów wygłosi kard. Dziwisz, a następnie odbędzie się konferencja programowa wprowadzająca w Rok Wiary, w której udział weźmie bp Grzegorz Ryś. Następnie o godz. 12.30 rozpocznie się Msza święta.

KAI/pz

Za: www.deon.pl